Krynica-Zdrój. Będzie druga tura pomiędzy Rybą, a Iwoną Grzebyk-Dulak

Krynica-Zdrój. Będzie druga tura pomiędzy Rybą, a Iwoną Grzebyk-Dulak

To już oficjalne! 21 kwietnia o fotel gospodarza Krynicy-Zdroju powalczą Iwona Grzebyk-Dulak i obecny burmistrz z ramienia PiS Piotr Ryba. Walka rozstrzygnie się w drugiej turze.

Na obecnego gospodarza gminy głosowało 2 797, czyli 41,57% osób. Radnej Iwonie Grzebyk-Dulak zaufało 2 078 (30,89%) wyborców, byłemu burmistrzowi Dariuszowi Reśce 1 659 (24,66%), a Sławomirowi Czarneckiemu 194 (2,88%).

To będzie drugi raz z rzędu, kiedy Piotr Ryba o fotel burmistrza powalczy w drugiej turze. W 2018 roku zdobył w niej  4 144 głosów. Jego kontrkandydat, ówczesny burmistrz Dariusz Reśko, dostał poparcie 3 277 osób. Tym razem przyjdzie mu się zmierzyć z kobietą.

,,Drodzy Mieszkańcy, bardzo Wam dziękuję za poparcie i każdy głos oddany na mnie i kandydatów na radnych. Jestem tym naprawdę zaszczycona. Bardzo dziękuję całej mojej drużynie za ciężką pracę, zaangażowanie, wsparcie i za to, że są ze mną! Dziękuję także wielu osobom dobrej woli, a nowo wybranym radnym – serdecznie gratuluję. Za dwa tygodnie zdecydują Państwo czy gminą będę zarządzać ja, czy Piotr Ryba. Zatem do zobaczenia!” – zwróciła się do wyborców w mediach społecznościowych Iwona Grzebyk-Dulak.

Radni gminy Krynica-Zdrój

1. Bartosz Bulanda
2. Maria Krzeszowska
3. Henryk Wiewióra
4. Marcin Dara
5. Katarzyna Probulska
6. Jarosław Michalik
7. Jan Boligłowa
8. Beata Oleksy
9. Maria Lelito
10. Marcin Nowak
11. Michał Trojanowicz
12. Michał Kieblesz
13. Bernadeta Zygmunt
14. Danuta Świętek
15. Małgorzata Krok-Lasz

Fot. materiały wyborcze kandydatów 

Reklama