W marcu nadal będziemy jeździć mostem heleńskim. Termin zamknięcia ponownie przesunięto

Stary most heleński będzie służył kierowcom i pieszym przynajmniej przez najbliższy miesiąc,  a może dłużej. Termin zamknięcia przeprawy po raz kolejny przełożono.

wsb3

W listopadzie urzędnicy Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu informowali, że most zostanie zamknięty dla ruchu na przełomie stycznia i lutego. Kilka tygodni później ogłoszono, że termin ten przesunie się o miesiąc. Dziś wiadomo już, że ze starej przeprawy będziemy korzystać jeszcze w marcu. O dokładnym terminie jej zamknięcia kierowcy i piesi mają zostać uprzedzeni trzy tygodnie wcześniej.

Nie oznacza to, że prace związane z budową nowego mostu zostały wstrzymane.  Po przeprowadzeniu na drugi brzeg sieci teletechnicznej trwa drążenie pod dnem Dunajca tunelu dla sieci gazowej.

Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek - dopiero po zakończeniu tych prac będzie można będzie kolejno zamknąć most,  rozpocząć wyburzanie kamienicy przy ul. Krakowskiej i starego mostu.

ilustracja: MZD Nowy Sącz

Czytaj też:

Nowy Sącz: most heleński zostanie zamknięty na przełomie stycznia i lutego

 

 

Nowy Sącz: most heleński ma być zamknięty na przełomie lutego i marca

 

 

 

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.