Nowy Sącz: most heleński ma być zamknięty na przełomie lutego i marca

Firma Baminex S.A. przedłożyła Miejskiemu Zarządowi Dróg Nowym Sączu harmonogram prac związanych z budową nowego mostu heleńskiego. Jego zamknięcie nastąpi najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca tego roku. 

KorzennaW2020

- Most zostanie wyłączony z ruchu właśnie w tym terminie, który został podany w harmonogramie przebiegu inwestycji. Nie umiem jednak podać dokładnej planowanej daty - tłumaczy Sławomir Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex. - Inwestorzy sieci energetycznych, które właśnie są instalowane, też mają swoje terminy i muszą się ich trzymać, jesteśmy więc niejako od nich zależni - dodaje Sławomir Nowak.

Obecnie przy moście heleńskim trwają prace budowlane, związane z przygotowaniem mostu do rozbiórki. Budowlańcy wiercą tunele na głębokości 4 m pod dnem rzeki. Tunelami tymi zostaną poprowadzone kable sieci gazowej, energetycznej, wodociągowej oraz światłowody (sieci teletechniczne). Gdy nowe sieci zostaną już zamontowane, stare kable zostaną usunięte.

-Będziemy jak najdłużej chcieli utrzymać ruch na moście - zapewnia Sławomir Nowak .

- Dla ruchu pieszych most ma być praktycznie cały czas dostępny. Całkowite wyłączenie mostu z ruchu ma potrwać nie dłużej jak miesiąc, może dwa - mówi wiceprezydent Wojciech Piech.

-Może się jednak okazać, że ze względów bezpieczeństwa, most będziemy musieli zamknąć także i dla pieszych, ale to na razie przyszłość i nie możemy zakładać, że tak rzeczywiście się stanie - podsumowuje Sławomir Nowak.

Rozpoczęcie prac drogowych związanych z przebudową dróg dojazdowych do mostu planowane jest natomiast na kwiecień.

Budowa nowego mostu oraz dwóch rond to wydatek rzędu 76 mln zł. Most i ronda mają być gotowe do końca 2018 r.

Fot. Widok na most heleński z lotu ptaka - UM NS. 


Remar

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.