Nowy Sącz: most heleński zostanie zamknięty na przełomie stycznia i lutego

Firma Banimex z Będzina przedstawiła harmonogram prac związanych z budową nowego mostu heleńskiego. Dla ruchu kołowego przeprawa ma zostać zamknięta na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2018 r. 

wsb3

Obecnie wokół mostu prowadzone są prace przygotowawcze – wycinane są drzewa i krzewy, równany teren. Wykonawcy prac przygotowują również dojazd dla ciężkiego sprzętu budowlanego. Wywożone są także resztki gruzu po zburzeniu kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Bulwar Narwiku i Piotra Skargi.

– W rejonie mostu trwają prace przygotowawcze. Na razie cały czas przygotowujemy teren. W przyszłości muszą zostać wyburzone pozostałe budynki. Ten na skrzyżowaniu już został usunięty mówi  Sebastian Nowak, kierownik budowy.

Budowa ronda oraz skrzyżowań ma rozpocząć się w kwietniu 2018 roku. Wtedy to sądeczanie muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi, mimo, że całkowite wyłączenie skrzyżowania pod sądeckim zamkiem nie jest planowane.

Przez najbliższe miesiące w okolicy mostu będą prowadzone prace związane z montażem instalacji wodociągowej, gazowej, teletechnicznej, elektrycznej i kanalizacyjnej.

Inwestorem inwestycji „Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28”jest Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

 

Fot. Ilustracyjne google.

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]