Nowy Sącz: most heleński zostanie zamknięty na przełomie stycznia i lutego

Firma Banimex z Będzina przedstawiła harmonogram prac związanych z budową nowego mostu heleńskiego. Dla ruchu kołowego przeprawa ma zostać zamknięta na przełomie stycznia i lutego 2018 r. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2018 r. 

dts

Obecnie wokół mostu prowadzone są prace przygotowawcze - wycinane są drzewa i krzewy, równany teren. Wykonawcy prac przygotowują również dojazd dla ciężkiego sprzętu budowlanego. Wywożone są także resztki gruzu po zburzeniu kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Bulwar Narwiku i Piotra Skargi.

- W rejonie mostu trwają prace przygotowawcze. Na razie cały czas przygotowujemy teren. W przyszłości muszą zostać wyburzone pozostałe budynki. Ten na skrzyżowaniu już został usunięty - mówi  Sebastian Nowak, kierownik budowy.

Budowa ronda oraz skrzyżowań ma rozpocząć się w kwietniu 2018 roku. Wtedy to sądeczanie muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi, mimo, że całkowite wyłączenie skrzyżowania pod sądeckim zamkiem nie jest planowane.

Przez najbliższe miesiące w okolicy mostu będą prowadzone prace związane z montażem instalacji wodociągowej, gazowej, teletechnicznej, elektrycznej i kanalizacyjnej.

Inwestorem inwestycji "Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28”jest Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu.

 

Fot. Ilustracyjne google.

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.