Turniej dzikich drużyn. Rywalizowano w piłkę halową. Zwycięzcą… Ogórki Małosolne

Nie brakowało emocji w trakcie IV Halowych Mistrzostw Nowego Sącza Dzikich Drużyn U20 w piłce halowej. Impreza odbyła się na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Na Rurach. Wydarzenie trwało trzy dni i rozgrywano je w ramach Bezpiecznych Ferii 2018.

Zawody cieszyły się sporym powodzeniem. Wzięło w nich udział 170 piłkarzy w wieku szkolnym z 27 zespołów z Nowego Sącza.

W szranki stanęły kolejno takie drużyny jak: Pogromcy, Cichobiegi, JD Pasikoniki, FcKućki, Harpagany, 50 Twarzy Złomiarzy, Alken Group 40, Gang Sebastiana, Ptaszkowa Team, Szatany, ZS Strzelec OSW 2, Dzika Brzezna, FcHasmandar, Rokita Team, Ogórki Małosłone, Bąki Team, Młodziki, Chłopcy z Watfordu, ZS Strzelec OSW 1, Grzyby, Amatorzy, Ebola, Mocny Full, Koko Jambo, Somsiedzi, JD Orka, Wybrzeże Klatki Schodowej.

Drużyny podzielono na osiem grup, rywalizowano każdy z każdym. Z grupy wychodziły po dwa najlepsze zespoły, zaś kolejnym etapem był już system pucharowy.

Zwyciężył zespół, o wdzięcznej nazwie, Ogórków Małosolnych. Najlepszym bramkarzem turnieju został Tomasz Saczka z drużyny Sąsiedzi, a najlepszym zawodnikiem Konrad Błaszczyk z Ogórków Małosłonych. Organizatorem zawodów był radny miejski Dawid Dumana.