W Korzennej i Starym Sączu powstaną mieszkania na wynajem

Osoba trzyma poziomicę

Szesnaście gmin, w tym Korzenna i Stary Sącz, przystąpiło do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska. W najbliższych latach powstaną mieszkania pod wynajem.

Oprócz Starego Sącza i Korzennej w przedsięwzięcie zaangażowały się gminy: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice oraz Zakliczyn.

Jak informuje Serwis Samorządowy PAP, gminy otrzymają po 3 miliony złotych bezzwrotnego wsparcia. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa dostanie też preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Z kolei gminy wniosą do spółki działki budowlane.

W gminie Korzenna ma powstać kilkadziesiąt mieszkań. Pod ich budowę przeznaczona będzie działka w Korzennej, znajdująca się na północny-wschód od dworu, nad składem budowlanym. Mieszkania będą miały powierzchnię około 50 m². Natomiast jeśli chodzi o Stary Sącz, sto mieszkań powstanie przy ulicy Podegrodzkiej.

Z wynajmu będą mogły skorzystać między innymi osoby, które rozpoczynają samodzielne życie i nie posiadają zdolności kredytowej, która pozwoliłaby im kupić mieszkanie na wolnym rynku. Co ważne, będzie istniała również możliwość wykupienia mieszkania na własność.

fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.