Uwaga! Zwykłe piwo oznaczone jako bezalkoholowe. Producent wycofuje z obrotu źle oznaczone produkty

Uwaga! Zwykłe piwo oznaczone jako bezalkoholowe. Producent wycofuje z obrotu źle oznaczone produkty

Carlsberg wycofuje z obrotu piwa, na których naklejona była niewłaściwa etykieta. Wynikało z niej, iż napój jest bezalkoholowy, a tak nie było. Nie trzeba nikogo przekonywać, co to oznacza chociażby dla kierowców, którzy sięgali po piwo ,,zero”, a potem siadali za kierownicę.

Gdyby po wypiciu takiego piwa kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej, straciłby prawo jazdy. Ale to nie najpoważniejsze konsekwencje. Pod wpływem alkoholu nasz refleks obniża się, więc ryzyko wypadku się zwiększa. Przez czyjeś niedopatrzenie i wprowadzenie w błąd ktoś mógłby przypłacić życiem. A co z osobami, które ze względów zdrowotnych alkoholu pić nie mogą? Firma przeprosiła za sytuację, ale czy to wystarczy?

17 sierpnia 2021 r. spółka Carlsberg Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu: Piwo Carlsberg w butelkach o poj. 500 ml o numerach partii i dacie minimalnej trwałości: Numer partii: LPL03L/215. Termin przydatności: 30.04.22. Wskazanie godziny na butelce: od 10:05 do 10:27.

,,Przyczyną wycofania piwa jest niewłaściwe oznakowanie piwa etykietą główną. Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Pilsner. Kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane są oznaczone prawidłowo” – wyjaśnia dyrektor ds. komunikacji firmy Carlsberg Beata Ptaszyńska Jedynak.

Przedstawicielka firmy przekonuje, iż wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. Jak przekonuje ma ona dotyczyć 1300 butelek piwa. Zakupiony towar można wymienić lub zwrócić w sklepie. Klienci mogą również skontaktować się z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama