Przetarg na budowę drogi w Niecwi unieważniony. Ogłoszono kolejny

Przetarg na budowę drogi w Niecwi unieważniony. Ogłoszono kolejny

Walec drogowy

Ogłoszono drugi przetarg na remont drogi w Niecwi, prowadzącej do Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna). Pierwsze postępowanie unieważniono, bo właściciele jednej z działek nie zgodzili się na warunki oddania gruntu pod realizację inwestycji.

Pierwszy przetarg, do którego rozstrzygnięcia finalnie nie doszło, ogłoszono na początku maja tego roku. Właściciele jednej z działek znajdujących się przy drodze, której remont był przedmiotem inwestycji, nie zaakceptowali zaproponowanych przez gminę zasad dotyczących oddania części gruntu pod drogę. Warunki, jakie postawili, były niemożliwe do spełnienia przez gminę.

– Wchodziły w kompetencje wojewody oraz powodowały zaciągnięcie zobowiązań finansowych – wyjaśnia Krzysztof Ogorzałek, zastępca wójta gminy Korzenna.

Gmina musiała unieważnić przetarg. Ogłoszono kolejny, w którym nieco zmniejszono zakres planowanych robót: wyłączono z inwestycji 50-metrowy odcinek znajdujący się przy „spornej” działce. Prace mają objąć położenie nawierzchni na drodze powiatowej na odcinku o długości około 1,2 km, wykonanie poboczy i wyremontowanie odwodnienia. Szerokość jezdni wyniesie miejscami 4 m i 4,5 m.

Oferty można składać do 27 sierpnia. Zakończenie prac przewiduje się na 10 tygodni od daty podpisania umowy.

źródło: Gmina Korzenna
fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Reklama