W Gorlicach powstanie nowy blok komunalny

W Gorlicach powstanie nowy blok komunalny

Gorlice, blok komunalny

Miasto Gorlice otrzymało dofinansowanie na budowę bloku komunalnego. W sześciokondygnacyjnym budynku, który stanie przy ulicy Korczaka, znajdzie się 80 mieszkań.

Blok zaprojektowany jest w formie litery „L”. Będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną. W piwnicach powstaną komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne, a także garaż z 11 miejscami postojowymi. W bloku nie zabraknie także windy, która zapewni dostęp do wszystkich pięter. Ponadto pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Lokale będą mieć wszelkie potrzebne instalacje wewnętrzne, a planowana powierzchnia użytkowa mieszkań to od 27 m2 do 49 m2. Każde będzie mieć przynależną komórkę lokatorską.

Obok budynku przewidziano 60 miejsc postojowych. Wybudowana zostanie droga dojazdowa z chodnikiem oraz wiata śmietnikowa. Konieczne będzie też wykonanie sieci uzbrojenia podziemnego, w tym elektroenergetycznej, wodociągowej, ciepłowniczej, oświetleniowej, telekomunikacyjnej, a także kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

– Dotacja przyznana została z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach programu bezzwrotnego wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego. Środki pochodzą z Funduszu Dopłat budżetu państwa i stanowią 80% kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Całkowita wartość zadania to 18 933 110,06 zł – informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Podpisanie umowy o dofinansowanie ma mieć miejsce pod koniec lutego w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie.

wizualizacje: Urząd Miejski w Gorlicach

Czytaj też: Prąd. Lista zaplanowanych wyłączeń dla naszego regionu

Reklama