W ciągu trzech miesięcy zmarło 17 podopiecznych sądeckiego Domu Pomocy Społecznej

W ciągu trzech miesięcy zmarło 17 podopiecznych sądeckiego Domu Pomocy Społecznej

Urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zapewniają, że w sądeckich Domach Pomocy Społecznej nie brakuje ani rąk do pracy, ani środków ochrony osobistej. Mimo to w ostatnim czasie w DPS przy ul. Emilii Platter zanotowano niemal dwukrotnie więcej zgonów niż w analogicznym czasie ubiegłego roku.

Na początku listopada z naszą redakcją skontaktowała się mieszkanka Nowego Sącza zaniepokojona sytuacją w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Emilii Plater. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Nie mieliśmy wtedy jednak danych, dotyczących liczby zgonów w placówce. Jak się okazuje, faktycznie jest ich więcej niż w roku ubiegłym.

Jak informują przedstawiciele urzędu miasta, w ciągu ostatnich trzech miesięcy zmarło 17 podopiecznych DPS, w tym 12 osób na Covid-19. W tym samym czasie w 2019 roku odeszło 9 podopiecznych placówki.

– Pamiętać należy, że DPS przy ul. E. Plater 20 jest domem, w którym przebywają osoby w podeszłym wieku i z różnego rodzaju schorzeniami, czyli należące do grupy podwyższonego ryzyka – podkreśla Mariusz Smoleń, Kierownikiem Referatu Komunikacji Społecznej UM.

W placówce nie potrzeba dodatkowych rąk do pracy i nie brakuje też środków ochrony indywidualnej i dezynfekcyjnych. Obecnie poprawiła się też sytuacja epidemiczna. 5 listopada zakażonych koronawirusem było 20 podopiecznych i 13 pracowników. Teraz wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej nie ma już osób z Covid-19. Zakażony jest tylko jeden pracownik, który przebywa w swoim miejscu zamieszkania (stan na 22 listopada).

 

 

fot. ilustr. Google Street View

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.