Wakacje to czas, gdy dzieci wyjeżdżają na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym Policja w całej Polsce, także na Sądecczyźnie prowadzi prewencyjne kontrole autokarów. W Nowym Sączu punkt kontrolny znajduje się w zatoczce przy Bulwarach Narwiku.

Renault2

- Tam należy podjechać autokarem w ustalonym z policjantami terminie. Istnieje także możliwość, by policjanci podjechali na kontrolę w uzgodnione ze zgłaszającym miejsce - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Jak wyjaśnia oficer prasowa, zgłoszenia należy kierować co najmniej 48 przed planowanym wyjazdem, dzwoniąc do funkcjonaruszyWydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numer 18 442 42 61 lub 18 442 42 58 w godzinach od 7.30 do 15.30. 

Pamiętajmy, iż przy zgłoszeniu podajemy dokładną datę i godzinę wyjazdu, nazwę przewoźnika, numer rejestracyjny autokaru oraz dane osoby, która zgłasza wraz z numerem telefonu.

Funkcjonariusze Policji sprawdzą przede wszystkim stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy. Dodatkowo odczytują zapisy tachografu, który rejestruje informacje na temat czasu prowadzenia pojazdu, przerw w czasie jazdy, prędkości jazdy, przejechanej odległości. Zwracają uwagę także na poziom płynów eksploatacyjnych, zużycie rzeźby bieżnika opon, sprawność świateł oraz wiele innych parametrów odpowiedzialnych za sprawność pojazdu.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka i zgłoś kontrolę autokaru!

Więcej szczegółów o akcji oraz wykaz punktów kontroli znajdziecie  TUTAJ

Fot. KMP Nowy Sącz

Czytaj ZA DARMO nowe wydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.