Uwaga! Policja sprawdza autokary

Wakacje to czas, gdy dzieci wyjeżdżają na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym Policja w całej Polsce, także na Sądecczyźnie prowadzi prewencyjne kontrole autokarów. W Nowym Sączu punkt kontrolny znajduje się w zatoczce przy Bulwarach Narwiku.

PROTGAST5

– Tam należy podjechać autokarem w ustalonym z policjantami terminie. Istnieje także możliwość, by policjanci podjechali na kontrolę w uzgodnione ze zgłaszającym miejsce – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Jak wyjaśnia oficer prasowa, zgłoszenia należy kierować co najmniej 48 przed planowanym wyjazdem, dzwoniąc do funkcjonaruszyWydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod numer 18 442 42 61 lub 18 442 42 58 w godzinach od 7.30 do 15.30. 

Pamiętajmy, iż przy zgłoszeniu podajemy dokładną datę i godzinę wyjazdu, nazwę przewoźnika, numer rejestracyjny autokaru oraz dane osoby, która zgłasza wraz z numerem telefonu.

Funkcjonariusze Policji sprawdzą przede wszystkim stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy. Dodatkowo odczytują zapisy tachografu, który rejestruje informacje na temat czasu prowadzenia pojazdu, przerw w czasie jazdy, prędkości jazdy, przejechanej odległości. Zwracają uwagę także na poziom płynów eksploatacyjnych, zużycie rzeźby bieżnika opon, sprawność świateł oraz wiele innych parametrów odpowiedzialnych za sprawność pojazdu.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka i zgłoś kontrolę autokaru!

Więcej szczegółów o akcji oraz wykaz punktów kontroli znajdziecie  TUTAJ

Fot. KMP Nowy Sącz

Czytaj ZA DARMO nowe wydanie Dobrego Tygodnika Sądeckiego

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]