wypadek Krynica, autobus na drodze

UWAGA! na drogach Sądecczyzny ślisko i niebezpiecznie [ZDJĘCIA]

Dla całej Sądecczyzny obowiązuje ostrzeżenie o  intensywnych opadach śniegu. Mogą wystąpić zamiecie i zawieje śnieżne. Nawierzchnia dróg może być niebezpiecznie śliska. Najtrudniejsze warunki panują w okolicach Krynicy- Zdroju, Limanowej oraz na Podhalu.  

wsb3

O tym, że trudnym warunkom drogowym wcale nie musi towarzyszyć spektakularna śnieżyca za oknem, przekonali się kierowcy autobusu który dziś (4 lutego) przed godziną piątą rano  "położył" się w poprzek ulicy Sądeckiej w Krynicy - Zdroju oraz ciężarówki, której podróż zakończyła się w rowie w Mochnaczce Wyżnej.

"Autobus leżał na drodze wojewódzkiej w poprzek. Jechało nim tylko dwóch kierowców, którzy wydostali się z autobusu i ze względu na śliską nawierzchnię ostrzegali użytkowników drogi o jej zablokowaniu.  Zadysponowana do zdarzenia w Krynicy Zdroju  OSP Mochnaczka Niżna najechała w Mochnaczce Wyżnej  na samochód ciężarowy, który wypadł z drogi i znajdował się w rowie. Nikt nie został poszkodowany, a ze zbiornika paliwa samochodu ciężarowego wyciekało paliwo. Wyciek został zabezpieczony przez ratowników z JRG Krynica Zdrój, OSP Mochanczka Wyżna oraz OSP Mochnaczka Niżna  a do przepompowywania   paliwa zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno – ekologicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu." - relacjonują strażacy.

zdjęcia PSP Nowy Sącz

Czytaj też:

Jest podejrzany w sprawie postrzału w Gródku nad Dunajcem. Sprawę przejęła prokuratura

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.