Uczniowie z Piątkowej pomagają Polakom na Ukrainie

Uczniowie z Piątkowej pomagają Polakom na Ukrainie

Uczniowie z Zespołu Szkół w Piątkowej wzięli udział w zbiórce darów dla Polaków na Ukrainie organizowanej przez Fundację Bratnia Dusza z Krynicy – Zdroju. Kilkanaście kartonów z zabawkami dla dzieci, lekami, środkami czystości oraz pampersami odebrała Iwona Romaniak, prezes Fundacji.  

Zbiórkę zapowiadaliśmy TUTAJ.

Uczniowie zrezygnowali z własnych przyjemności i za kieszonkowe kupili potrzebne naszym rodakom rzeczy.

– Dzieci wzruszyły się słuchając naszej prezentacji o ich rówieśnikach na Ukrainie. Przyniosły do szkoły bardzo dużo darów – mówi Bożena Chruścicka, nauczycielka oddziału przedszkolnego.

Nikogo nie trzeba było namawiać do udziału w akcji.

Chciałam pomóc rodakom z Ukrainy, ponieważ wiem, że tam jest ciężko. Trwa wojna – mówi uczennica Karolina Wańczyk.

– Nie przypuszczałam, że tych paczek będzie aż tak dużo. Jest wszystko o co prosiliśmy: pampersy, mydła, szampony. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie spora ilość leków i materiałów opatrunkowych – te rzeczy są tam trudne do zdobycia – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza z Krynicy – Zdroju.

— Dary będą przekazane w pierwszy weekend czerwca we Lwowie. Mamy tam spotkanie z Caritasem oraz z katedrą lwowską. Trafią one do sierocińca i do hospicjum.

Rzeczy będą zbierane do 26 maja. Można przynosić je do sądeckiego Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej oraz do Urzędu Miasta w Krynicy – Zdroju. Można też zbierać rzeczy w szkołach – wtedy Fundacja prosi o kontakt telefoniczny w celu odebrania zebranych artykułów

Fot. z arch. Fundacji Bratnia Dusza.

Share on twitter
Share on facebook