Zostań bratnią duszą dla Polaków na Ukrainie. Sądecko-krynicka akcja trwa!

Fundacja Bratnia Dusza z Krynicy-Zdroju wraz z forum motocyklowym MotoSącz organizują zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Przedmioty codziennego użytku, które chcemy podarować można przynosić do 26 dnia maja (piątek) do siedziby Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu przy ul. Szwedzkiej 2.  

– Zachęcamy sądeczan do włączenia się w tę zbiórkę. Polacy mieszkający na Ukrainie potrzebują dosłownie wszystkiego. Zapraszamy do podzielenia się środkami czystości,  potrzebne są pampersy dla dzieci i osób starszych, chusteczki, kosmetyki i inne przedmioty codziennego użytku – mówi Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza.

Dary zostaną przekazane osieroconym dzieciom, którymi opiekuje się Caritas Diecezji Lwowskiej oraz chorym przebywającym w lwowskim hospicjum. W pierwszy weekend czerwca zawiozą je tam wolontariusze Fundacji Brania Dusza oraz sądeccy motocykliści.

– Dzieci podczas przekazywania darów mają łzy w oczach. To niesamowite przeżycie – patrzeć, jak wiele radości i wzruszenia przywozimy ze sobą – mówi Tomasz Tokarz, szef sądeckich motocyklistów.

Dla wielu Polaków szczególnym darem jest też kontakt z ojczystym językiem.

Zbiórka prowadzona będzie do 26 maja w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu oraz w Urzędzie Miasta Krynicy – Zdroju.

– Do zbiórki zachęcamy szkoły, prywatne firmy oraz inne instytucje – dodaje Iwona Romaniak.

Patronat nad akcją motocyklistów objął Ryszard Augustyn – motocyklista, mistrz świata, wielokrotny mistrz polski w rajdach enduro, prezes Radomskiego Towarzystwa Motocyklowego. Akcję wspiera też Urząd Miasta Nowego Sącza.

Fot. Agnieszka Małecka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.