Uciekał quadem przed policjantami. Teraz grozi mu więzienie

Uciekał quadem przed policjantami. Teraz grozi mu więzienie

W zeszłą środę (3 marca) o poranku na ulicach Gorlic doszło do nietypowego pościgu. Jadący quadem 26-letni mieszkaniec Moszczenicy zignorował funkcjonariuszy policji, którzy chcieli zatrzymać go do kontroli. Zaczął przed nimi uciekać, łamiąc przy tym wielokrotnie przepisy ruchu drogowego.

Około godziny 8:30 na ul. Wyszyńskiego w Gorlicach policjanci dostrzegli mężczyznę jadącego quadem bez tablic rejestracyjnych. Kierujący zignorował funkcjonariuszy sygnalizujących, by się zatrzymał. Rozpoczął ucieczkę. Łamał przy tym przepisy ruchu drogowego: przekraczał linię ciągłą i wjeżdżał na chodnik, narażając tym samym pieszych na niebezpieczeństwo. Nie trwało to jednak długo – po kilku minutach mundurowi zatrzymali mężczyznę w zaułku.

Kierujący – 26-latek z Moszczenicy, był trzeźwy. Quad, którym się poruszał, nie tylko nie posiadał tablic rejestracyjnych – nie był też ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej może poskutkować karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook