Tydzień pełen atrakcji dla grupy ,,Z rozszczepem przez świat”

Tydzień pełen atrakcji dla grupy ,,Z rozszczepem przez świat”

Młodziutkie buzie pełne uśmiechu to efekt kolejnych akcji organizowanych przez grupę ,,Z rozszczepem przez świat”. W ubiegłym tygodniu dzieciaki poruszające się na wózkach spotkały się z gwiazdą disco polo, strażakami, motocyklistami oraz tradycyjnie – z kickboxerami.

Pierwsze ze spotkań miało miejsce w środę w Coctailbarze przy ulicy Wałowej. Tam dzieci miały okazję poznać Wacława Cieślika, który w świecie muzyki disco polo znany jest jako Kordian. Gwiazdor śpiewał i żartował wraz z dziećmi, a nawet zaprosił grupę na ognisko na ,,Ranczo u Wacka”, które prowadzi wraz z rodzicami w Żeleźnikowej Wielkiej. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i autografów. Oczywiście nie byłoby też spotkania w przy Wałowej bez lodowych deserów.

W niedzielę natomiast przy restauracji Manufaktura – Grill House odbył się kolejny festyn integracyjny. Dzieci znów mogły spróbować swoich sił w boksowaniu, a sportowcy: Robert Ruchała, Kamil Szkaradek, Wojciech Dynowski, Paweł Główczyk, Adrian Wielocha i Filip Kojs zaprezentowali pokaz sztuk walki.

Sporą atrakcją dla dzieci była też wizyta strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Druhowie przygotowali specjalny pokaz i tłumaczyli dzieciom, na czym polega praca strażaka. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcia przy wozie strażackim, a nawet usiąść za jego kierownicą, czy spróbować swoich sił z wężem gaśniczym.

Na festyn przybyła też grupa Sącz Bikers. Motocykliści wykonali wspólnie z dziećmi wcześniej przygotowany taniec. Chętni mogli zrobić sobie zdjęcia na motorach, a nawet przejechać się.

Kinga Wiewióra, założycielka grupy ,,Z rozszczepem przez świat” i organizatorka wydarzeń, nie kryje wdzięczności, wobec wszystkich osób, które włączyły się w przygotowanie festynu i przybyły na spotkanie z dziećmi. – Dziękuję też Fundacji Garda za zabawki, które przeznaczyłam na nagrody dla dzieci za udział w zabawach z dzieciakami na wózkach. Tu też należą się podziękowania pani Monice Pogwizd za gadżety na darmową loterię fantową, malowanie twarzy oraz za pomoc w organizacji pokazu Straży Pożarnej.

– Jestem bardzo szczęśliwa, bo nie sądziłam, że znajdzie się tylu chętnych ludzi, którzy będą wspierać to, co robię i pomagać. Cieszy mnie, że dzieciaki na wózkach są coraz bardziej otwarte na nowe propozycje w wykonywaniu zadań, mają więcej wiary w siebie. Ważne jest też to, że inni coraz częsciej podchodzą do dzieciaków, rozmawiają z nimi. Chcę przerwać tabu niepełnosprawności, bo choroba niestety nie wybiera – przyznaje Kinga Wiewióra.

O poprzedniej akcji grupy pisaliśmy TUTAJ.

Wszyscy zainteresowani pomocą w organizacji zajęć grupy ,,Z rozszczepem przez świat”, pokazaniem miejsc pracy czy przekazaniem gadżetów, proszeni są o kontakt z Kingą Wiewiórą pod nr. 531 200 910 lub przez stronę na Facebooku.

fot. grupa ,,Z rozszczepem przez świat”

Share on twitter
Share on facebook