Trzy sukcesy i porażki burmistrza Krynicy-Zdroju

Trzy sukcesy i porażki burmistrza Krynicy-Zdroju

Gmina Krynica-Zdrój – burmistrz Piotr Ryba:

Sukcesy

Za największy sukces półmetka swojej uważam rewitalizację Deptaka. Na realizowaną inwestycję wydano już blisko 40 mln zł. Nowy kształt zyskał Park im. M. Dukieta, Polana Janówka i Bulwary Dietla. W ramach zadania odnawiana jest płyta główna.

Drugim sukcesem jest rewitalizacja Parku Słotwińskiego w uzdrowisku, gdzie powstała tężnia solankowa. Inwestycja kosztowała milion złotych.

Kolejnym sukcesem z pewnością jest budowa dróg i ścieżek rowerowych, które powstały w ciągu tych dwóch i pół roku. Za chwilę ruszy budowa tzw. Ogrodów Żywiołów. Zadanie warte pięć milionów złotych, obejmujące zagospodarowanie pięciu hektarów łąk na południowo-zachodnim zboczu Góry Parkowej, powinno zakończyć się jeszcze w tym roku.

Niepowodzenia

Za największą uważam biurokrację. Przychodząc do urzędu, na dzień dobry musiałem zwrócić pieniądze na rewitalizację Góry Parkowej, bo dokumenty użyte do uzyskania unijnego dofinansowania były sfałszowane i umowa musiała zostać rozwiązana.

Za ogromną przeszkodę w realizowaniu zadań gminy uważa również obecną sytuację pandemiczną, która czyniąc ruch turystyczny niemożliwym, ograniczyła możliwości zarobkowe gminy.

(KGK)

O sukcesach i porażkach innych wójtów sądeckich gmin przeczytasz w specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”:

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama