Zmiana obostrzeń od 6 czerwca. Wesela do 150 osób

Zmiana obostrzeń od 6 czerwca. Wesela do 150 osób

Poluzowań ciąg dalszy. Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Do tej liczby nie wlicza się zaszczepionych. Przywrócona zostanie również możłiwość organizowania targów, kongresów i konferencji w ścisłym reżimie sanitarnym. Takie informacje przekazał na dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Luzowanie obostrzeń zaplanowano w dwóch ramach czasowych: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Z zapewnień rządu wynika, iż w Polsce sytuacja epidemiczna stabilizuje się. Coraz mniej ludzi zakażonych koronawirusem. Zmniejsza się również odsetek pozytywnych wyników testów na COVID-19.

– Od początku maja realizujemy program luzowania obostrzeń, który nie przekłada się na wzrosty liczby zakażeń na koronawirusa. W ostatnich czasie oprócz dużej dynamiki spadku zakażeń znacząco spada także liczba zajętych łózek przez pacjentów z COVID-19 oraz średnia tygodniowa liczba zgonów – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. – Wspólnie z wojewodami oraz MSWiA dostosowujemy infrastrukturę do walki z COVID-19 do sytuacji epidemiologicznej kraju przy utrzymaniu bezpiecznego zaplecza – dodał szef resortu zdrowia.

Jednocześnie podkreślił, iż systematyczne luzowanie obostrzeń oraz rosnąca mobilność Polaków nie przekłada się na wzrost liczby zachorowań, stąd decyzje o znoszeniu kolejnych rygorów.

– Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie dwóch etapów luzowania obostrzeń, które będą obowiązywały w całym kraju od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia. Są to plany, które mogą być zmieniane w zależności o sytuacji epidemiologicznej. Przywracamy możliwość organizowania targów, wystaw i konferencji, a także funkcjonowania sal zabaw w ścisłym reżimie sanitarnym. Oczywiście obecnie obowiązujące reguły epidemiologiczne zostają przedłużone” – mówił podczas konferencji minister Adam Niedzielski.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące w całym kraju od 6 do 25 czerwca

  • Możliwość organizowania targów, wystaw, kongresów i konferencji z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.
  • Otwarcie sal zabaw z zachowaniem limitu 1 os na 15 m2.
  • Imprezy i zgromadzenia –  limit  150 osób (do tej pory było 50 osób)
  • Transport zbiorowy – 75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem zakrywania ust i nosa

Co więcej, do liczby osób nie wlicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19. Mimo, iż epidemia zwalnia, minister przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk, wietrzeniu pomieszczeń i zachowaniu odległości 1,5 metra od drugiej osoby. Jak będą wyglądały wakacje w tym roku dowiemy się na kolejnej konferencji Ministerstwa Zdrowia w przyszłym tygodniu.

Fot./ Źródło: Ministerstwo Zdrowia/
konferencja ministra 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama