Trzy miesiące przerwy. Od dziś nie kursują pociągi z Krynicy, przez Nowy Sącz aż do Tarnowa

Trzy miesiące przerwy. Od dziś nie kursują pociągi z Krynicy, przez Nowy Sącz aż do Tarnowa

Pociągi, przerwa, linie kolejowe, Krynica, Piwniczna, Rytro, Barcice, Stary Sącz, Nowy Sącz, Tarnów, Stróże

Od dziś aż przez najbliższe trzy miesiące, nie będą jeździć pociągi na trasie Krynica-Zdrój – Piwniczna – Nowy Sącz – Stróże – Tarnów. To pokłosie kolejnych prac utrzymaniowych, które zaplanowano na ten rok. Osoby podróżujące koleją muszą uzbroić się w cierpliwość. Możliwość transportu kolejowego powróci dopiero w połowie czerwca.

Kilkanaście tygodni temu, na łamach naszego portalu zapowiadaliśmy ten dzień – TUTAJ. Jak wynika ze statystyk, brak możliwości jeżdżenia koleją dotknie najbardziej uczniów oraz osoby pracujące, które dojeżdżały do Nowego Sącza. Dorota Szlachta z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe w rozmowie z naszą redakcją przyznaje, że powodem takiej przerwy są planowane na 2023 rok prace utrzymaniowe. Wymienia też zalety zaplanowanych prac.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują kontynuowanie prac utrzymaniowych na linii nr 96 Tarnów – Leluchów. Celem jest zapewnienie sprawności trasy i bezpieczeństwa. W zakresie przyszłych robót jest naprawa przejazdu kolejowo-drogowego w Nowym Sączu, remont pięciu mostów stalowych w miejscowościach: Bogoniowice-Ciężkowice, Rytro, Młodów, Piwniczna-Zdrój i Muszyna oraz przepustu w Mszalnicy. Zaplanowano również budowę dodatkowego przystanku Nowy Sącz Dąbrówka. Dzięki inwestycji PLK S.A. realizowanej w ramach rządowego programu Budowy Lub Modernizacji Przystanków Kolejowych na lata 2021-2025, w Nowym Sączu powstaną dodatkowe miejsca zatrzymywania się pociągów, co ułatwi mieszkańcom komunikację. Nowy obiekt zwiększy dostępność podróżnych, między innymi do miejsc uzdrowiskowych i atrakcji turystycznych na południu Polski. Planowane prace wymagają zmian w organizacji ruchu kolejowego od 12 marca do końca czerwca 2023 roku. W tym czasie, przewoźnicy uruchomią dla podróżnych zastępczą komunikację autobusową na odcinku Tarnów – Krynica Zdrój – mówi Dorota Szlachta w rozmowie z portalem DTS24.

Tym samym od dziś zostaje wprowadzona komunikacja zastępcza dla wszystkich pociągów. Przystanki będą ulokowane przy dworcach kolejowych.

Czytaj także: Co dzieje się przy K47? Budowa stadionu Sandecji pod ostrzałem krytyki

Fot: Dawid Kulig / DTS24

Share on twitter
Share on facebook