Zmarł ks. Władysław Kiełb. Pracował też w naszym regionie

Zmarł ks. Władysław Kiełb. Pracował też w naszym regionie

ks. Władysław Kiełb

Jutro (13 marca) ostatnie pożegnanie księdza Władysława Kiełba. Kapłan pracował między innymi w parafiach naszego regionu. Zmarł 9 marca w wieku 73 lat i w 45 roku kapłaństwa.

Władysław Kiełb urodził się 8 listopada 1949 roku w Mielcu. W 1972 roku zdał maturę, a następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ukończył studia filozoficzno-teologiczne i 28 maja 1978 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Od 17 czerwca 1978 roku pracował jako wikariusz w parafii Moszczenica w powiecie gorlickim. W 1983 roku rozpoczął posługę w Szczepanowicach (powiat tarnowski), a 26 sierpnia 1987 roku został proboszczem parafii pod wezwaniem św. Katarzyny PM w Kamionce Małej w powiecie limanowskim. 5 sierpnia 1991 roku przejął probostwo w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Szczepanowicach. Pracował tam do 10 sierpnia 2019 roku, a później został rezydentem w parafii Szczucin. Natomiast od października 2020 roku przebywał w charakterze rezydenta w parafii Sienna (powiat nowosądecki). W styczniu 2023 roku zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Ks. Władysław był dekanalnym ojcem duchownym i duszpasterzem apostolstwa trzeźwości w dekanacie Tarnów-Zachód oraz referentem do spraw misji w dekanacie Ujanowice (powiat limanowski). W 1988 roku otrzymał diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w 1996 roku wyróżniony został diecezjalnym przywilejem Rochetto et Mantoletto.

– Przez ostatnie prawie 2,5 roku, mimo przebywania na emeryturze i problemów ze zdrowiem pełnił posługę kapłańską w parafii św. Stanisława BM w Siennej. Księże Władysławie – dziękujemy Ci za przepełniony Twoją życzliwością do każdego czas, który spędziłeś z nami, za odprawione Msze Święte i nabożeństwa, Twoją częstą obecność w konfesjonale, piękne, można by rzec z życia wzięte kazania, modlitwę w intencji naszej Szkoły w trudnych chwilach i po prostu za to, że z nami Byłeś… Bądź szczęśliwy w Domu Pana – napisał w mediach społecznościowych Zygmunt Opiło, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipiu.

Ostatnie pożegnanie księdza Władysława Kiełba odbędzie się w poniedziałek, 13 marca. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w kościele parafialnym w Chorzelowie o godz. 13.00. Po niej ciało zmarłego spocznie na miejscowym cmentarzu.

fot. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Pełna Chata” w Szczepanowicach

Czytaj też: Prąd. Tym razem też dużo planowanych wyłączeń

Share on twitter
Share on facebook