Trudne warunki drogowe, kolizja za kolizją [zdjęcia, film]

Wczoraj na sądeckich drogach były bardzo złe warunki. Śnieg i lód pokrywające jezdnię mocno utrudniały kierowcom jazdę. Dziś rano wcale nie było lepiej. Policjanci oraz strażacy musieli wielokrotnie interweniować w związku z kolizjami drogowymi.

Wypadki miały miejsce między innymi w Gołkowicach Górnych, Białej Niżnej i na ulicy Węgierskiej w Starym Sączu. Do dwóch kolizji doszło w gminie Łabowa.

Pierwsza miała miejsce w Nowej Wsi, gdzie około 17:30 zderzyły się dwa samochody osobowe. Seat Atea znalazł się w przydrożnym rowie, a Peguot 307 częściowo zablokował jeden pas jezdni. Pojazdami podróżowały cztery osoby.

Do kolejnej kolizji doszło w Maciejowej około 18:25. Tam również zderzyły się dwa pojazdy. Volkswagenem Passatem podróżowały trzy osoby, a samochodem marki Peguot 407 – dwie.

W obu przypadkach uczestnicy kolizji opuścili pojazdy o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. W Maciejowej jedna z osób została poszkodowana i znalazła się pod opieką załogi karetki pogotowia ratunkowego.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju oraz druhowie z okolicznych OSP zabezpieczyli miejsca zdarzeń, rozłączyli instalacje elektryczne w uszkodzonych pojazdach i dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

W nocy doszło do poważnego wypadku w miejscowości Tęgoborze (gmina Łososina Dolna), gdzie kierowca został zakleszczony w pojeździe. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Tylko w ciągu ostatniej doby sądeccy strażacy spieszyli do drogowych akcji 6 razy.

Uwaga na mgłę i warunki na drodze… Ulica Mała Poręba.

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Sobota, 3 lutego 2018

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.