Tegoborze: zderzenie trzech samochodów. Kierowca zakleszczony w pojeździe

Na drogach Sądecczyzny panują trudne warunki. Wystarczy chwila nieuwagi, bo doszło do wypadku. Dzisiaj (4 lutego) około godziny 2:40, w miejscowości Tęgoborze, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: Toyoty Avensis, Citroena C5 i Seata Leona. Podróżowało nimi łącznie czterech mężczyzn. Trzech z nich opuściło pojazdy o własnych siłach.

Renault2

Kierowca Toyoty był zakleszczony w pojeździe. Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego usunęli drzwi od strony kierowy i wydostali poszkodowanego. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili mu pomocy i zabrali karetką do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań do szpitala również został przetransportowany kierowca Citroena.

,Dwa samochody zderzyły się czołowo i znajdowały się na jezdni,  a trzeci był poza drogą na terenie pobliskiego parkingu.  Ruch na drodze krajowej nr 75. był całkowicie zablokowany. Jadący Citroenem mężczyźni oraz kierujący Seatem opuścili swoje pojazdy przed przybyciem pierwszego zastępu straży nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości.  Kierujący Toyotą pozostawał w pojeździe i ze względu na zniszczenie samochodu nie był w stanie opuścić go o własnych siłach. Z  Citroena nastąpił niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych..."- relacjonują strażacy PSP Nowy Sącz.

Drodzy czytelnicy apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności!

 

Fot. PSP Nowy Sącz

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.