Tragiczny finał poszukiwań Jakuba Bocheńskiego. Policja potwierdziła tożsamość

Tragiczny finał poszukiwań Jakuba Bocheńskiego. Policja potwierdziła tożsamość

Policja potwierdza, że ciało mężczyzny znalezione wczorajszym popołudniem w rejonie pustostanu znajdującego się przy ulicy Portowej, to 29-letni Jakub Bocheński. Dzisiaj rodzina zidentyfikowała go i tym samym zakończyły się ponad 20-dniowe poszukiwania społecznika i lidera Lewicy z Sądecczyzny.

– Tak potwierdzam, są to zwłoki Jakuba Bocheńskiego. Dzisiaj popołudniem rodzina zmarłego dokonała jego identyfikacji – poinformował w rozmowie z naszym portalem mł. asp. Bartosz Izdebski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

22 września między godziną 12. a 13. Jakub wyszedł z hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie i już do niego nie wrócił. Przez kilkanaście dni Policja, wolontariusze, Grupa Poszukiwawczo-Śledcza UMBRA poszukiwali zarówno 29-latka, jak i samochodu, którym Jakub jeździł. Finalnie pojazd udało się odnaleźć nieopodal ul. Portowej i Stoczniowców. Samochód stał między budynkami, za bramą posesji stoczni. Obecnie są tam hale do rozbiórki i kilka warsztatów oraz składowisko gruzu i ziemi. Od tego momentu policjanci ze strażakami przeczesywali głównie okoliczne zbiorniki wodne, a także tereny sąsiadujące. Wczorajszym popołudniem ciało 29-latka znaleziono w rejonie pustostanu na prywatnej posesji na terenie krakowskiego Dąbia, niedaleko miejsca, w którym był zaparkowany jego samochód. Zwłoki znajdowały się w znacznym stopniu rozkładu. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na ciele stwierdzono rany cięte.

W imieniu Rodziny, pogrążeni w głębokim żalu zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym (14.10.2022 r.) potwierdziły się nasze najgorsze obawy i powzięliśmy wiedzę o śmierci Kuby. Chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w ostatnim czasie w jego poszukiwania, co stanowiło dla nas nieocenione wsparcie. Jednocześnie zwracamy się do Was wszystkich o uszanowanie tej wyjątkowej sytuacji i zapewnienie Rodzinie możliwości przeżywania żałoby. Przedstawicieli mediów informujemy, że niniejsze oświadczenie jest jedynym, jakie Rodzina zamierza na obecnym etapie wydać w sprawie i zwracamy się o uszanowanie naszego spokoju w obliczu rodzinnej tragedii. Gdy tylko stanie się to możliwe, przekażemy Państwu informacje w sprawie uroczystości pogrzebowych – przekazał za pomocą mediów społecznościowych brat Jakuba.

Rodzinie i najbliższym Jakuba Bocheńskiego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Czytaj także: Jakub Bocheński zaginiony, nie ścigany. Nowy wątek, czy nagonka?

Fot. Facebook/
Jakub Bocheński 

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama