Samochód Jakuba Bocheńskiego znaleziony w Krakowie

Samochód Jakuba Bocheńskiego znaleziony w Krakowie

Jakub Bocheński, samochód odnaleziony w Krakowie

Samochód Jakuba Bocheńskiego, Renault Megane Kombi, został znaleziony w Krakowie w rejonie Płaszowa. Co ciekawe, teren ten był wcześniej przeszukany i – jak twierdzi Kacper Dudzik z Grupy Poszukiwawczo-Śledczej UMBRA – pojazdu tam nie było. Od kiedy samochód stał przy ulicy Portowej i kto nim przyjechał?

– Potwierdzam, samochód odnaleziono w rejonie krakowskiego Płaszowa, nie mamy informacji od kiedy stał w tamtym miejscu. Samochód został znaleziony wczoraj w godzinach wieczornych, zabezpieczony i odholowany na policyjny parking. Jakuba Bocheńskiego nie odnaleziono – poinformował w rozmowie z naszą redakcją podkomisarz Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Podkomisarz równocześnie poinformował, że dzisiaj od rana na miejscu odnalezienia pojazdu trwały oględziny, a rejon został zabezpieczony policyjnymi taśmami.

Kacper Dudzik z Grupy Poszukiwawczo-Śledczej UMBRA, która od początku angażuje się w poszukiwania Jakuba, przedstawia inną wersję wydarzeń.

– Teren został osobiście przeze mnie i przez wolontariusza przeszukany 27 września. Sprawdziliśmy teren ogródków działkowych na terenie Płaszowa, portu, jak i okolicznych firm. Poza tym, przeszukaliśmy zakole Wisły, które prowadzi do Portu Płaszów. 27 września nie było samochodu Jakuba w miejscu, w którym dzisiaj go odnaleziono. Podkreślam: dzisiaj – potwierdza z całą stanowczością w rozmowie z naszą redakcją Kacper Dudzik z Grupy Poszukiwawczo-Śledczej UMBRA.

Kacper Dudzik przeczy informacjom, jakoby samochód został znaleziony wczoraj przez policję. Dzisiaj w godzinach porannych na naszą skrzynkę redakcyjną dts24.pl dotarł mail ze wskazaniem miejsca, w którym samochód Jakuba miał zostać odnaleziony. W tej sprawie skontaktowaliśmy się zarówno z policją, jak i grupą UMBRA. Podkomisarz Piotr Szpiech w rozmowie z naszą redakcją stwierdził, iż trwają terenowe działania poszukiwawcze i na informację o odnalezieniu samochodu, będziemy musieli zaczekać. Jak wynika z naszych informacji, pojazd został znaleziony nieopodal ul. Portowej i Stoczniowców. Pojazd stał między budynkami, za bramą posesji stoczni. Obecnie są tam hale do rozbiórki i kilka warsztatów oraz firma budowlana składuje tam gruz, ziemię.

 – Policja dopiero dzisiaj po otrzymaniu informacji od Grupy Poszukiwawczo-Śledczej UMBRA udała się na miejsce we wskazany adres – stwierdza w rozmowie z nami Kacper Dudzik i jak dodaje, dopiero dzisiaj teren został zabezpieczony policyjnymi taśmami.

Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podtrzymuje, że samochód został odnaleziony dzień wcześniej w godzinach wczesnowieczornych. Zatem są dwie wersje dotyczące odnalezienia pojazdu oraz wiele innych pytań. Jak samochód znalazł się i od kiedy stał w rejonie Płaszowa? Kto nim przyjechał? Z nieoficjalnych informacji, jakie do nas docierają wynika, że dzisiejszej nocy teren przeszukiwało kilkudziesięciu policjantów z psami, a potem przy pomocy łodzi sprawdzano pobliże stoczni.

Poszukiwania trwają

22 września Jakub wyszedł między godziną 12:00 a 13:00 z hotelu Hilton przy ulicy Dąbskiej 5 w Krakowie i już do niego nie wrócił. Policja od tego czasu sprawdza monitoring i szuka samochodu, którym 30-latek może się przemieszczać. Działacz społeczny i polityk z Nowego Sącza w momencie zaginięcia miał na sobie czarną bluzę z kapturem oraz jeansy. Jakub był na szkoleniu. Wyszedł na lunch, zostawiając swoje rzeczy. Już po nie nie wrócił. Od tamtej pory bliscy nie mają z nim kontaktu, co nigdy wcześniej się nie zdarzało.

We wtorkowy poranek (27 września) kilkoro wolontariuszy ruszyło w Krakowie na poszukiwania terenowe zorganizowane przez Kacpra Dudzika. Przeczesane zostały częściowo brzegi Wisły, Stawu Dąbskiego, tereny leśne w pobliżu hotelu, parkingi i opuszczone magazyny. Po południu Dudzik zauważył ślady opon na skarpie przy Wiśle, nieopodal ulicy Zajęczej. Na miejsce wezwano policję, która w innych rejonach przeczesywała motorówkami rzekę, jednak nie potwierdziły się przypuszczenia i nie odnaleziono samochodu Kuby. Dudzik przez dwa kolejne dni przeczesywał z kilkudziesięcioma osobami Kraków. Bezskutecznie.

Przypominamy! Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zaginionego proszone są o bezpośredni kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112.

Czytaj także: Jakub Bocheński zaginiony, nie ścigany. Nowy wątek, czy nagonka?

Fot. Facebook/ Jakub Bocheński
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama