Tragiczne wypadki na Limanowszczyźnie. Nie żyje 6-latek z Ukrainy

Tragiczne wypadki na Limanowszczyźnie. Nie żyje 6-latek z Ukrainy

śmigłowiec LPR

W powiecie limanowskim doszło dziś do dwóch poważnych wypadków. W miejscowości Szczawa w gminie Kamienica zginął 6-letni chłopiec, który uciekł z rodziną do Polski przed wojną w Ukrainie. Natomiast w miejscowości Stróża ciężko ranny został 50-letni mężczyzna.

– Sześciolatek mieszkał wraz z matką w pensjonacie. Około 15:30 upadł z balkonu z drugiego piętra na beton – przekazał podczas rozmowy z nami mł. asp. Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie.

Chłopiec zmarł, mimo tego, że był długo reanimowany przez załogę karetki pogotowia ratunkowego oraz strażaków. Na miejsce przyleciał nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – niestety na próżno.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki prowadziła na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane.

Do kolejnego poważnego wypadku doszło w miejscowości Stróża (gmina Dobra). O 16:52 zadysponowano do działań strażaków z Limanowej oraz z OSP z miejscowości Skrzydlna i Stróża. Na miejscu była także załoga karetki pogotowia oraz policja.

– 50-latek został przygnieciony wózkiem widłowym podczas prac gospodarczych. Trafił w stanie ciężkim do szpitala – poinformował nas mł. asp. Izdebski.

fot. OSP Szczawa

Czytaj też: Burza nad Sądecczyzną. Powalone drzewa i woda na drogach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.