Nowy Sącz. Kolejna akcja ratownicza na moście heleńskim

Nowy Sącz. Kolejna akcja ratownicza na moście heleńskim

policja

Dzisiaj służby otrzymały zgłoszenie o próbie samobójczej na moście heleńskim w Nowym Sączu. Do działań zadysponowana została straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe oraz WOPR. Zanim jednak służby dotarły na miejsce, na ratunek nastolatce ruszyli policjanci z ,,drogówki”.

Około godziny 19:30 policjanci ruchu drogowego, przejeżdżając przez most heleński, zauważyli dziewczynę za barierkami. Porozmawiali z nią, przeszła na drugą stronę i wezwali pomoc medyczną – poinformował w rozmowie z nami mł. asp. Bartosz Izdebski z KWP w Krakowie.

Dziewczyna to 16-letnia mieszkanka Nowego Sącza. Została przewieziona do szpitala.

Aktualizacja:

Jak się okazuje, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali informację o dziewczynie stojącej za barierką mostu od jednego z kierowców, gdy prowadzili działania przy Bulwarze Narwiku. Stamtąd natychmiast udali się na most heleński.

– Po dotarciu we wskazane miejsce mundurowi zauważyli dziewczynę stojącą po zewnętrznej stronie barierek. Nastolatka była blada i roztrzęsiona, a obok niej stała kobieta, która prowadziła z nią rozmowę. Policjanci natychmiast chwycili dziewczynę za ręce, wyciągnęli ją zza barierek na chodnik, po czym wezwali na miejsce załogę Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała 16-latkę do szpitala. Policjanci poinformowali również o zdarzeniu bliskich dziewczyny – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

WAŻNE!

Jeśli jesteś w kryzysie emocjonalnym, życie straciło dla Ciebie sens, daj sobie pomóc i zadzwoń. Specjalnie dla Ciebie uruchomiono telefony zaufania.

Każdy z konsultantów posiada wyższe wykształcenie specjalistyczne – psychologiczne lub pokrewne oraz przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej.

fot. ilustracyjne. archiwum dts24.pl

Czytaj też: Tragiczne wypadki na Limanowszczyźnie. Nie żyje 6-latek z Ukrainy

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.