Tomasz Bulzak: „…bierz mnie zanim się rozmyślę. Niech się spełni wola Twa…!”

W maju ubiegłego roku w Dębicy miała odbyć się premiera rock-opery Jesus Christ Superstar. W rolę Jezusa miał wcielić się sądeczanin  Tomasz Bulzak. Pandemia pokrzyżowała plany. Widowisko nadal czeka na lepsze czasy, ale Tomasz nie czeka biernie…

21 marca utworem ,,Jednego serca” Czesława Niemena wyśpiewał zwycięstwo w programie TVP2 ,,Szansa na sukces”. W jury zasiadała córka Niemena Natalia Niemen i żona Małgorzata, które jednogłośnie wybrały finalistę odcinka. (Relację z wokalnej potyczki naszego krajana przeczytacie TUTAJ). Na kolejne muzyczne wzruszenia nie trzeba było długo czekać. W ostatni dzień marca Tomek zaprezentował w sieci poruszający utwór „Gethsemane”.

Rok temu pandemia pozbawiła nas wielu możliwości. Mnie osobiście odebrała możliwość wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które uważam za życiowe dla mnie – występu w rock-operze „Jesus Christ Superstar” gdzie miałem grać tytułową rolę. Premiera nie doszła do skutku, a ja nie czekając co wydarzy się w tym roku postanowiłem zrealizować teledysk do piosenki „Gethsemane”, najsłynniejszej z całego tego musicalu. Wierzę, że ta piosenka zmusza do pogłębionej refleksji i w doskonały sposób wprowadza w nastrój nadchodzących świąt”  – pisze wokalista.

Widowisko Jesus Christ Superstar powstało w 1970 roku. Jego autorami byli dwaj młodzi, zaledwie dwudziestokilkuletni Brytyjczycy: Andrew Lloyd Webber i Tim Rice. Okazało się  jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego. W Polsce po raz pierwszy zostało wystawione w 1987 roku na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w reżyserii Jerzego Gruzy.

Tomasz Bulzak urodził się 24 listopada 1991 r. w Nowym Sączu. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, jednak jego największą pasją jest muzyka. Uczy się śpiewu pod okiem Krzysztofa Szczypuły. Śpiewa w hard-rockowym zespole Hardway. Debiut na scenie teatralnej i musicalowej ma już za sobą. W 2018 r. wystąpił w roli Fiedki w musicalu „Skrzypek na dachu”. W 2020 roku został zwycięzcą trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Rockowego „Muzyka dla Wszystkich”, zdobywając Grand Prix oraz Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Muzyka dla Wszystkich.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.