To prawdopodobnie oni obrabowali sklep na 100 tys. Kilka dni wcześniej robili rozpoznanie [FILM]

To prawdopodobnie oni obrabowali sklep na 100 tys. Kilka dni wcześniej robili rozpoznanie [FILM]

Limanowa, kradzież, GSM

Policja opublikowała wizerunek mężczyzn, którzy są podejrzewani o dokonanie kradzieży w limanowskim sklepie DW GSM, który znajduje się w rynku. Do rabunku doszło 16 stycznia kilka minut po godzinie 3. w nocy. Jak informuje w rozmowie z naszą redakcją st. asp. Jolanta Batko z KPP Limanowa, potencjalni sprawcy kilka dni wcześniej (14 stycznia) odwiedzili inne sklepy z elektroniką, w tym jubilera w Limanowej i rozglądali się. Byli również w salonie z komórkami i laptopami, który okradli.

16 stycznia złodzieje podjechali samochodem w ciemnym kolorze pod sklep od ulicy Jana Pawła II. Prawdopodobnie BMW serii 3 w ciemnym kolorze. Trzech zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do lokalu, wcześniej wybijając szybę w drzwiach wejściowych młotem. Zdarzenie zostało uchwycone na kamerze sklepowego monitoringu, Sprawcy w pośpiechu zrabowali telefony komórkowe i laptopy, po czym wsiedli w osobówkę i odjechali. W pojeździe czekał na nich kierowca. Całe zajście trwało niespełna minutę. Straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.  Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców, o czym informujemy w artykule: Obrabowali sklep w centrum miasta na ponad 100 tys. Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc [FILM]

– Prosimy o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o związek z dokonaną kradzieżą, oraz osoby które informacje o samochodzie marki BMW serii 3 prawdopodobnie koloru granatowego na holenderskich tablicach rejestracyjnych (koloru żółtego) nr: 97-JK-XG – apeluje st. asp. Jolanta Batko, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn lub ma jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ich identyfikacji, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi sprawę pod nr tel. 47-8345-400 lub 112. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej na adres e-mail: [email protected].

Czytaj także: Wielogłowy. Wszystkie służby w akcji. Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny

Fot. KPP Limanowa

 

Share on twitter
Share on facebook