Obrabowali sklep w centrum miasta na ponad 100 tys. Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc [FILM]

Obrabowali sklep w centrum miasta na ponad 100 tys. Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc [FILM]

Limanowa, GSM, kradzież

Kilka minut po godzinie 3. w nocy doszło do włamania w Limanowej. Złodzieje za cel obrali sobie sklep z telefonami komórkowymi i komputerami DW GSM, który znajduje się w limanowskim rynku. Straty wyliczono na ponad 100 tysięcy złotych. Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawców.

Całe zajście trwało niespełna minutę. Złodzieje podjechali samochodem w ciemnym kolorze pod sklep od ulicy Jana Pawła II. Trzech zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do lokalu, wcześniej wybijając szybę w drzwiach wejściowych młotem. Zdarzenie zostało uchwycone na kamerze sklepowego monitoringu, Sprawcy w pośpiechu zrabowali telefony komórkowe i laptopy, po czym wsiedli w osobówkę i odjechali. W pojeździe czekał na nich kierowca.

Właściciel sklepu w rozmowie z naszym portalem podaje, że na obecną chwilę straty oszacowano na ponad sto tysięcy złotych, w tym głównie za skradzioną elektronikę. Zniszczone zostały także drzwi i wyposażenie salonu, w tym regały. Właściciel wyznaczył nagrodę dla osoby, która pozwoli ustalić sprawców i odzyskać skradziony sprzęt. Prosi o kontakt pod numerem telefonu: 510 752 113. 

Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Limanowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym widać moment wybicia szyby w drzwiach i rabowanie sklepu. Jak potwierdza st. asp. Jolanta Batko, rzeczniczka KPP Limanowa, od rana na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniwo-śledcza, w tym technicy, którzy zabezpieczali ślady.

To nie pierwsza tego typu kradzież w powiecie limanowskim. Około dwa tygodnie temu doszło do kradzieży w miejscowości Wilkowisko. Mężczyźnie skradziono sprzęt, którego wartość szacuje na blisko 100 tysięcy złotych, o czym informujemy w artykule: Okradziony mężczyzna spod Tymbarku: „Wyznaczam 5 tys. zł. nagrody”

Film: właściciel sklepu 
Share on twitter
Share on facebook