Wielogłowy. Wszystkie służby w akcji. Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny

Wielogłowy. Wszystkie służby w akcji. Trwają poszukiwania zaginionego mężczyzny

Wielogłowy, służby

Dziś o godz. 9:00 rozpoczęły się poszukiwania zaginionego mężczyzny. W akcji bierze udział Grupa Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 1 Nowy Sącz, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 2 Nowy Sącz, Ochotnicza Straż Pożarna z Biegonic i Ochotnicza Straż Pożarna z Tęgoborzy. Na miejscu jest też Policja i GOPR.

To właśnie Policja poprosiła o wsparcie Państwową Straż Pożarną, co potwierdza w rozmowie z naszą redakcją rzecznik PSP Marian Marszałek.

– W godzinach porannych rozpoczęły się poszukiwania. Zostaliśmy poproszeni o pomoc. W akcji bierze udział Grupa Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza, OSP Biegonice, OSP Tęgoborze, JRG 1 Nowy Sącz oraz JRG 2 Nowy Sącz. Trwa przeszukiwanie terenu, także nadbrzeżnego. W użyciu jest łódź z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej 2 Nowy Sącz a także kilka quadów – mówi w rzecznik PSP Nowy Sącz.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu kom. Justyna Basiaga w odpowiedzi na zadane przez nas pytanie potwierdza, że sądeckie służby są w trakcie działań.

– Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu prowadzi poszukiwania 30-letniego mężczyzny z Białorusi. Zawiadomienie zostało zgłoszone w dniu 11 stycznia 2023 przez pracodawcę. Według zgłoszenia mężczyzna wyszedł z miejsca zamieszkania w dniu 9 stycznia i od tamtej pory nie nawiązał z nikim kontaktu. Policjanci od momentu zgłoszenia sprawdzają wszelkie uzyskane informacje, jak również miejsca, w których mężczyzna może przebywać – precyzuje kom. Justyna Basiaga, po czym dodaje:

– Dzisiaj o godz. 9:00 rozpoczęły się poszukiwania także w terenie w miejscowości Wielogłowy. W poszukiwaniach biorą udział policjanci, strażacy i goprowcy. Przeszukiwane są między innymi tereny zalesione a także rejon rzeki Dunajec – informuje naszą redakcję kom. Justyna Basiaga z KMP Nowy Sącz.

Czytaj także: Obrabowali sklep w centrum miasta na ponad 100 tys. Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc [FILM]

Share on twitter
Share on facebook