To już koniec Sacz Jazz Festival

Koncert Trio Marka Napiórkowskiego zakończył tegoroczny Sacz Jazz Festival i było to zakończenie godne tego artystycznego wydarzenia, żal że tak szybko minął.

Tak jak można było spodziewać Marek Napiórkowski na gitarze, Cezary Konrad – perkusja oraz Robert Kubiszyn – gitara basowa zaprezentowali to co w jazzie jest najważniejsze – jazz. Przez kilkadziesiąt minut Trio czarowało publiczność. W takich koncertach chce się uczestniczyć.
Później artysći długo rozdawali autografy na swoich płytach.
– Bardzo, bardzo się cieszymy, że mogliśmy wystąpić w Starym Sączu – mówił MArek Napiórkowski. – To był nasz pierwszy koncert od września. To był dla znakomity występ. Czuliśmy energię płynącą z widowni i tylko szkoda, że nie wszyscy ze względu na pandemię mogli tu być.

Warto wiedzieć!
Marek Napiórkowski Trio „KonKubiNap” to formacja, w której skład wchodzi trzech niezwykłych muzyków: gitarzysta Marek Napiórkowski, basista Robert Kubiszyn i perkusista Cezary Konrad. Koncerty zespołu to mieszanka żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad.
Lider Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez środowisko jazzowe i krytykę. Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Anna Maria Jopek, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba.
Cezary Konrad – wybitny perkusista, kompozytor, aranżer. Przez czytelników miesięcznika Jazz Forum – uznawany za najlepszego polskiego perkusistę jazzowego według rankingu Jazz Top, nieprzerwanie od roku 1992. Występował i nagrywał z wieloma znakomitymi postaciami polskiej sceny jazzowej, między innymi z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko oraz z zagranicznymi muzykami takimi jak Karrin Allyson, Randy Brecker, Deborah Brown, Mino Cinelu, Joe de Franco, Volker Greve, Gary Guthman, Paul Imm, Didier Lockwood, Pat Metheny, Nippy Noya, Susan Weinert W roku 2014, płyta z jego udziałem “Night in Calisia” zdobyła Nagrodę Grammy. Od ponad dwudziestu lat Cezary Konrad pozostaje w czołówce najlepszych polskich perkusistów.

Robert Kubiszyn to rozchwytywany kontrabasista i gitarzysta basowy, a także wieloletni partner muzyczny i współproducent czterech albumów Marka Napiórkowskiego. Laureat Nagrody FRYDERYK za swój pierwszy solowy album „Before Sunrise”. W swojej dyskografii posiada ponad 100 płyt z różnymi wykonawcami. Na stałe gra z Grzegorzem Turnauem, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Henrykiem Miśkiewiczem (od roku 2003 – zespół „Full Drive”), Współpracował również m. in. z takimi artystami, jak: Adam Pierończyk, Gregoire Maret, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jon Herrington, Jarosław Śmietana, Antymos Apostolis, Jacek Królik, Krzysztof Herdzin, Maria Schneider (z orkiestrą Krzysztofa Herdzina), Michał Tokaj, Gary Husband, Cezary Konrad, Krzysztof Zawadzki, Walk Away, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Natalia Kukulska, Kuba Badach czy Grzegorz Karnas.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.