Tenis ziemny. 1. edycja nocnego turnieju deblowego dla Pań o Puchar STT Fakro [Zdjęcia]

Tenis ziemny. 1. edycja nocnego turnieju deblowego dla Pań o Puchar STT Fakro [Zdjęcia]

To były wielkie tenisowe emocje. W miniony weekend na kortach Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro odbył się I Nocny Deblowy Turniej dla Kobiet.

W zawodach wystartowało 16 pań, które prócz rywalizacji na korcie spędziły sobotni wieczór w znakomitej atmosferze. Warto wiedzieć, że to pierwsze takie wydarzenie w Nowym Sączu gdzie do zmagań deblowych stanęło aż tyle zawodniczek. Na panie czekał poczęstunek: kanapki, chipsy, paluszki oraz ciasto. W przerwie tenisowej rywalizacji można więc było uzupełnić energię tak potrzebną na kolejne mecze.

Zawodniczki podzielono na dwie grupy (rywalizacja każdej pary z każdą do jednego wygranego seta). Zwyciężczynie grup walczyły o miejsce pierwsze, zaś panie, które zajęły w grupach miejsca drugie rywalizowały o najniższy stopień podium.

Czytaj również: Rekordowy gol dla Sandecji już w 17 sekundzie. Passa trwa nadal

Do walki o trzecią lokatę stanęły naprzeciwko siebie pary: Anna Rabiańska/Katarzyna Dąbrowska i Katarzyna Celewicz/Wioletta Cisak. Po bardzo dobrym i wyrównanym meczu trzecie miejsce zajęły Celewicz i Cisak.

W finale spotkały się duety: Katarzyna Rzymek/Elżbieta Sopata oraz Joanna Lupa/Anna Kobos. Po zaciętym i emocjonującym finale pierwsze miejsce w Nocnym Turnieju Deblowym kobiet zdobyła para Rzymek/Sopata.

W turnieju wystartowały również Monika Skrzypiec, Agnieszka Lis, Elzbieta Słaby-Marczyk, Beata Studzińska, Monika Zubrzycka, Anna Dębska oraz Anna Leśniak.

Dla tenisistek, które uplasowały się na podium przewidziano puchary. Za sam udział zawodniczki otrzymały z kolei pamiątkowe medale.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: STT Fakro