Ten mecz wiele wyjaśni. Sandecja pójdzie za ciosem? Zapowiedź meczu z Resovią

Ten mecz wiele wyjaśni. Sandecja pójdzie za ciosem? Zapowiedź meczu z Resovią

Sandecja Nowy Sącz

W poniedziałek o godzinie 18:00 podopieczni trenera Stanislava Vargi rozegrają drugi mecz rundy wiosennej. Dla drużyny z Nowego Sącza to kolejny finał, tym bardziej, że naprzeciwko stanie Resovia – bezpośredni rywal w walce o utrzymanie.

Pojedynek odbędzie się w Niepołomicach, gdzie Sandecja rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza. Poniedziałkowy termin konfrontacji nie jest przypadkowy. Trwająca kolejka Fortuna I ligi jest jedną z tych, kiedy gospodarzem meczu są zarówno Sandecja jak i Puszcza. Prezes Miłosz Jańczyk wyjaśniał w rozmowie z DTS24, że padła prośba do organizatora rozgrywek, aby w takich przypadkach racjonalnie dzielić terminy meczów na piątkowe i poniedziałkowe – tak, aby murawa mogła być przygotowana jak najlepiej. Organizator prośbę zaakceptował. Tym samym Puszcza zagrała mecz w piątek (porażka z Ruchem Chorzów 0:1 – red.) a Sandecja rozegra mecz jutro.

Trwająca kolejka przyniosła rozstrzygnięcia, które sprawiły, że Sandecja ponownie znalazła się w strefie spadkowej. To efekt zwycięstwa Odry Opole na terenie Zagłębia Sosnowiec. Spoglądanie na rywali jest jednak ostatnią rzeczą, którą należy czynić. Najważniejsze to samemu systematycznie punktować. Runda zaczęła się wyśmienicie – od wygranej z Górnikiem Łęczna. Pora pójść za ciosem i sięgnąć po kolejny – drugi z rzędu komplet punktów.

Trener Stanislav Varga będzie miał możliwość wydelegowania na murawę optymalnego zestawienia. Nikt nie pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Pojedynek z Resovią zamknie 20. kolejkę spotkań. Arbitrem głównym konfrontacji będzie Paweł Pskit z Łodzi. Asystować mu będą: Michał Gajda oraz Jakub Jankowiski. Relacja z meczu oraz galeria zdjęć na DTS24.

Czytaj także: Firma Blackbird dementuje rewelacje o 350 nowych pracownikach przy budowie stadionu Sandecji

Fot: Adrian Maraś

Share on twitter
Share on facebook