DTS poleca: XVII Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego

Niezwykłe koncerty oraz wspaniali wirtuozi, którzy traktują muzykę poważną z lekkim przymrużeniem oka wystąpią wkrótce na scenie sądeckiego MCK Sokół. W ramach festiwalu odbędą się cztery wydarzenia z udziałem międzynarodowych gwiazd. Najbliższe z nich już 8 lutego.

Pierwszy koncert odbędzie się w tłusty czwartek.  Na scenie MCK Sokół wystąpi zespół zOrozora z Francji, czyli trzej szaleni muzycy-komicy wcielający się w podróżników w czasie. Przedstawią program UNE HISTOIRE DE LA MUSIQUE – Homocordus, co w wolny tłumaczeniu oznacza “człowiek strunowy”. Poznamy muzykę od paleolitu do naszych czasów. Występ będzie energetyczną dawką francuskiego humoru z wykorzystaniem klarnetu, skrzypiec, gitary oraz narzędzi-instrumentów przywiezionych z odległych zakątków świata .

W skład zespołu wchodzą:
Charly ASTIÉ – śpiew, gitara,
Hélène DURET – śpiew, klarnet, klarnet basowy,
Sylvain RABOURDIN – śpiew, skrzypce, mandolina,
Richard NAVARRO – reżyseria, dyrekcja artystyczna

Poza ucztą dla ucha, będzie także uczta dla podniebienia czyli tradycyjne pączki i chrusty. Zapraszamy wszystkich w muzyczną podróż od jaskiń paleolitu po współczesną muzykę elektroniczną.

Kolejne festiwalowe wydarzenia to:

  • 9 lutego (piątek), godz. 19.00, sala im. Lucjana Lipińskiego:GERSHWIN FOREVER CZYLI WALDEMAR MALICKI
    ORAZ CHOPIN UNIVERSITY BIG-BAND
  • 10 lutego (sobota), godz. 19.00, sala im. Romana Sichrawy: OPERA DLA OPORNYCH
  • 13 lutego (wtorek), godz. 19.00, sala im. Lucjana Lipińskiego: SALUT SALON (Niemcy) w programie LIEBE – LOVE – MIŁOŚĆ
Bilety na koncerty do nabycia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18 44 82 600) – czynnej w dni powszednie w godzinach 8.00-20.00, w soboty i niedziele w godzinach 15.00-20.00 oraz on-line. Rezerwacje w kasie oraz on-line.
Patronujemy i zapraszamy!
fot: MCK Sokół

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.