Tego w Polsce jeszcze nie grali. Czeka nas horror?

Antoniusz Dietzius, musical

Bohaterem 15. już odcinka Genialni Lokalni Globalni naszego STUDIA DTS jest laureat III miejsca I edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej i zdobywca Nagrody Publiczności – Antoniusz Dietzius, reżyser musicali, aktor, wokalista i scenograf.

Pierwsze kroki w tych wszystkich rolach stawiał w muszyńskim liceum. To tam w 2004 r. wystawił jako uczeń „Skrzypka na dachu”. Szkolny spektakl przyniósł mu rok później tytuł Nieprzeciętnego w plebiscycie Polskiego Radia. Dziś Antoniusz Dietzius prowadzi w Warszawie w ramach Fundacji Artystycznej Proscenium swój własny Teatr Muzyczny Proscenium. Pierwszą premierę będzie mieć w październiku 2021 r. Dietzius od kwietnia z grupą przeszło 40 osób przygotowuje musical, którego w Polsce w pełnej, oryginalnej wersji jeszcze nie grali – „Little Shop of Horrors”. W programie GLG rozmawiamy z nim nie tylko o tym.

Fot. Arch. Antoniusza Dietziusa

Wszystkie odcinki programu Genialni Lokalni Globalni znajdziesz TUTAJ

Czytaj również: Życie bez kultury nie jest do końca pełne oraz Złote ręce Krzysztofa i Chiemi 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.