Nowy Sącz. Tężnia solankowa do końca listopada. Wykonawcę wyłoniono w trybie z wolnej ręki

Tężnia solankowa Nowy Sącz

Finalnie tężnię solankową w nowosądeckim Parku Strzeleckim wybuduje starosądecki Zakład rzemieślniczy Remontowo – Budowlany Tadeusza Szewczyka. Wykonawca został wyłoniony w trybie zamówienia z wolnej ręki. Umowa została podpisana. Obiekt ma powstać do końca listopada.

Na wiatę wraz z tężnią solankową miasto chciało przeznaczyć 350 tysięcy złotych. Nowy Sącz miał wstępnie dostać na ten cel 238 705,25 zł dofinansowania z wojewódzkiego projektu ,,Małopolskie tężnie solankowe”, ale ostatecznie otrzymał 124 783,40 zł. O tym informowaliśmy —>TUTAJ. Jak zaznaczał wówczas marszałek Witold Kozłowski, wszechobecny stres, tempo życia, skażenie środowiska mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego zrodził się pomysł, aby dofinansować stworzenie miejsc w Małopolsce, w których mieszkańcy będą mogli odpocząć, zrelaksować się i zdrowo spędzić czas na łonie natury.

Tężnia solankowa miała zostać wybudowana do końca listopada br. Był to jeden z warunków postepowania przetargowego. Jednak do 19 sierpnia br. nikt nie złożył oferty w przetargu, co skutkowało unieważnieniem go. Zgodnie z prawem w takiej sytuacji zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki.

– Ponadto wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy dot. realizacji zamówienia musiało nastąpić do dnia 31 sierpnia 2021 r. – w przeciwnym razie zamawiający nie otrzymałby dofinansowania ze środków Województwa Małopolskiego w ramach zadania pn. „Małopolskie tężnie solankowe” – tłumaczy Mariusz Smoleń z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Wykonawcą wyłonionym z trybie zamówienia z wolnej ręki został starosądecki Zakład rzemieślniczy Remontowo – Budowlany Tadeusza Szewczyka (33-340 Stary Sącz ul. Wrzosowa 8). Realizacja zadania pochłonie 346 860,00 zł brutto (z czego około 125 tys stanowi dofinansowanie). Koszt ten jest dla miasta satysfakcjonujący, gdyż mieści się w planowanych na ten cel wydatkach. Termin zakończenia budowy nie uległ zmianie. Do 30 listopada w Parku Strzeleckim ma powstać tężnia solankowa.

Nie będzie to jednak obiekt nasycający otoczenie aerozolem solnym, który posiadałby funkcję inhalatorium, a ,,obiekt rekreacyjny, którego atrakcyjność polegać ma na wytworzeniu kameralnej przestrzeni o ciekawej formie architektonicznej i fakturze materiałów, dającym możliwość wyciszenia i odpoczynku w czasie obserwacji procesu tężenia soli na gałązkach tarniny”.

Projekt/ dokumentacja przetargowa: mgr inż. arch. Przemysław Loesch 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.