Szczęśliwy piątek 13-tego dla Sandecji. Klub po roku wraca oficjalnie na Kilińskiego 47

No i doczekaliśmy się. Sandecja po roku wraca na swój rodzimy stadion przy Kilińskiego 47. Piątek 13-tego okazał się być dla drużyny znad Dunajca szczęśliwy, gdyż Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o zmianie miejsca rozgrywania meczów w roli gospodarza przez klub biało-czarnych. Przenosimy się z obiektu w Niecieczy, na ten w Nowym Sączu. 

Oficjalnie Sandecja będzie podejmować rywali na stadionie im. Ojca Augustynka w spotkaniach o mistrzostwo Nice 1 Ligi. Pierwszy mecz u siebie rozegramy z GKS Katowice 11 sierpnia, o 19.10.

Przypomnijmy, 12 czerwca Sandecja otrzymała licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Nice I Ligi w sezonie 2018/2019. Zgodnie z nią mecze odbywać się miały na stadionie zastępczym w Niecieczy, na którym klub walczył w Ekstraklasie. Na szczęście wszystkie formalności i wymogi zostały spełnione na czas i wreszcie zagramy u siebie.

Po spadku Sandecji do I Ligi została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której podjęto decyzję odnośnie przeznaczenia 730 tysięcy złotych na remont stadionu, który był niezbędny, aby obiekt przy K47 dostał pozwolenie na użytkowanie w spotkaniach zaplecza Ekstraklasy.

Nagłośnienie, monitoring, montaż 2800 krzesełek spełniających wymogi Ekstraklasy, zakup nowych siatek na bramki, wykonanie boksów dla zawodników i noszowych, renowacja płyty boiska, odnowienie i oznakowanie bramek wejściowych, naprawa ogrodzeń, przygotowanie miejsc dla niepełnosprawnych oraz instalacja zasilania awaryjnego itd. – to wszystko zostało sfinansowane za kwotę 730 tys.zł.

Mamy nadzieję, że równie sprawnie przebiegnie budowa nowego obiektu. Na razie cieszymy się powrotem Sandecji na własny stadion.

Jest licencja dla Sandecji. Klub zagra na stadionie w Niecieczy?

Fot.GEO

Czytaj ZA DARMO najnowsze wydanie “Dobrego Tygodnika Sądeckiego”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.