Jest licencja dla Sandecji. Klub zagra na stadionie w Niecieczy?

Sandecja otrzymała wczoraj (12 czerwca) licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2018/2019. Zgodnie z nią mecze odbywać się będą na stadionie zastępczym w Niecieczy, na którym klub znad Dunajca walczył w Ekstraklasie. 

Taki stan rzeczy potrwa do momentu, aż stadion przy ul. Kilińskiego zostanie dostosowany do wymogów PZPN. Wówczas klub ponownie złoży wniosek licencyjny, tym razem na rozgrywki w Nowym Sączu. Czy pracownicy MOSiR-u zdążą zakończyć remont na czas i Sandecja zagra jednak u siebie? Wkrótce się okaże.

Przypomnijmy, że po spadku Sandecji do I ligi została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której podjęto decyzję odnośnie przeznaczenia 730 tysięcy złotych na remont obiektu, który daje nadzieję na uzyskanie pozwolenia PZPN i powrót Sandecji na własny stadion. Za tę kwotę zostanie sfinansowany między innymi zakup krzesełek spełniających wymogi Ekstraklasy. Jak zapowiedział prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, kolejnego demontażu siedzeń nie będzie.

Nagłośnienie, monitoring, zakup nowych siatek na bramki, wykonanie boksów dla zawodników i noszowych, renowacja płyty boiska, odnowienie i oznakowanie bramek wejściowych, naprawa ogrodzeń, przygotowanie miejsc dla niepełnosprawnych oraz instalacja zasilania awaryjnego - to wszystko ma zostać sfinansowane za 730 tysięcy.

Kolejny krok zrobiony. Przetarg na wykonanie projektu stadionu Sandecji rozstrzygnięty!

 

ESPECTO

1 comment

  1. Sądeczanin 13 Czerwiec, 2018 at 19:12 Odpowiedz

    Jakim prawem jak Nowak pozwolił po meczu w tamtym roku zabrać kibicom krzesełka ze stadionu teraz przegłosowali ze z kasy miasta niecały milion na nowe.Za to powinien zapłacić sam Nowak..to niegospodarność.nie prokuratura.Ja osobiście rzygam juz tą Sandecja.od 8 lat Sandecja to..Sandecja tamto..co raku na Sandecję po 2…3 miliony..a gdzie kurde inne dyscypliny i co najważniejsze gdzie wreszcie jakieś otwarte kąpielisko.Co jest do uja wafla.kibiców 2000….i wszystko dla nich a z kąpieliska by korzystała większość mieszkańców.Mała rada dla przyszłego prezydenta.powiedz chopie ze koniec z pchaniem kasy w Sandecja i masz pewną wygraną.

Wypowiedz się w tej sprawie