Agnieszka Skalniak w pierwszej kolarskiej dziesiątce

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym w Brnie (Czechy), w jeździe indywidualnej na czas Agnieszka Skalniak z Żegiestowa zajęła dziesiąte miejsce, w kategorii U-23.

Zawody zaczęły się dla polskiej reprezentacji bardzo pomyślnie. W kategorii juniorek brązowy medal wyjechała Marta Jaskulska. Później na starcie stanęły Orliczki (U-23), które miały do pokonania dwie pętle wokół Brna, czyli 24 km. Jedną z faworytek była sądeczanka Agnieszka Skalniak. Niestety nie udało się nawiązać walki z czołówką.

To nie była trasa dla Agnieszki – mówi mama i trener kolarski Barbara Skalniak. – Wyścig został dość dziwnie ułożony. Było dużo zakrętów, podjazdów, itd…To nie była trasa na czasówkę. Inna sprawa, że dzień wcześniej Agnieszka bardzo się denerwowała i chyba to ją za bardzo usztywniło. Mam nadzieję, że wyścig na szosie będzie w wykonaniu córki lepszy, choć nie będzie łatwo.