Szczęśliwy finał działań portalu DTS24 i mieszkańców Mokrej Wsi. Linia 34 ma dodatkowy kurs

Szczęśliwy finał działań portalu DTS24 i mieszkańców Mokrej Wsi. Linia 34 ma dodatkowy kurs

Mokra Wieś, dodatkowy kurs linii 34

To koniec starań portalu DTS24 oraz mieszkańców Mokrej Wsi w sprawie wadliwego dotychczas połączenia MPK na linii 34. Sprawa ma swój szczęśliwy finał. Od dziś obowiązuje jedyne właściwe rozwiązanie – linię wzmocniono dodatkowym, dotychczas brakującym połączeniem.

Przypomnijmy. Temat linii 34 podjęliśmy w listopadzie zeszłego roku. Wtedy kłopot polegał m.in. na tym, że każdy kto chciał dostać się z Mokrej Wsi do pracy (lub szkoły) w Nowym Sączu na godzinę 10.30 lub 11.30 musiał wyjechać o godzinie… 7:46. – To wiąże się z długim oczekiwaniem. Młodzież zmuszona jest czasami do dwunastogodzinnego przebywania poza domem, bo nie ma możliwości sprawnego dostania się do szkoły. Brakuje czasu na rozwijanie własnych zainteresowań, podjęcia dodatkowych zajęć. Panuje przemęczenie i frustracja – mówiła w rozmowie z naszą redakcją jedna z uczennic. Kłopot był bardziej rozbudowany, opisywaliśmy go – TUTAJ.

Skontaktowaliśmy się ze Stanisławem Mazurem, zastępcą wójta gminy Podegrodzie. Zadeklarował, że problem jest mu znany i obiecał w tej sprawie pomoc. Ale ówczesna obietnica nie została spełniona. Zamiast dodatkowego kursu pozmieniano godziny rozkładu jazdy w taki sposób, że powstała kolejna luka dla podróżujących – tyle, że w innych godzinach. Z punktu widzenia części mieszkańców Mokrej Wsi była to próba wyciszenia tematu. Na rozkładzie pozostawało 11 połączeń a gmina nie planowała inwestycji w dodatkowy kurs.

Walka mieszkańców dała szczęśliwy finał
Nasza redakcja zweryfikowała kłopot wadliwego połączenia linii 34. Faktem jest to, że przerwy pomiędzy kursami były zbyt duże, co wielokrotnie powodowało zaburzanie dnia części mieszkańców. Ze sprawą zgłaszaliśmy się również do sądeckiego MPK. Czynili to także mieszkańcy, którzy wykazali się pozytywnym uporem w walce o słuszne rozwiązanie.

Od dziś (2 kwietnia) linia 34 to już nie 11 a 12 kursów. W godzinach porannych pojawił się autobus, który z Mokrej Wsi odjeżdża o godzinie 9.46 (w listopadzie takiego nie było). Obecny rozkład jazdy jest tym samym optymalny i korzystny dla każdej grupy mieszkańców.

Fot. DTS24

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama