Swoje pierwsze nagrody muzyczne zdobywała w Nowym Sączu. Jej pierwszy klip obejrzało już ponad 2 mln osób!

Swoje pierwsze nagrody muzyczne zdobywała w Nowym Sączu. Jej pierwszy klip obejrzało już ponad 2 mln osób!

W pierwszej edycji telewizyjnego programu ,,The Voice Kids” od samego początku 13-letnia Roksana Węgiel była faworytką. Wykonaniem utworu Beyoncé ,,Halo” wprawiła wszystkich w osłupienie. Obecnie dziewczyna nagrała swój debiutancki klip ,,Żyj”, który obejrzało już ponad 2 mln osób. Jak się okazuje, nastolatka swoje pierwsze wokalne zwycięstwa zdobywała na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na Ogólnopolskim Festiwalu   ,,Skowroneczek” – o tym poniżej w artykule. 

Świat o niej usłyszał, gdy wystąpiła w programie TVP ,,The Voice Kids”. Wykonała wówczas piosenkę Beyoncé ,,Halo”, którą oczarowała jurorów i sprawiła, że wszystkie fotele się odwróciły. Wtedy także zaśpiewała na scenie z Edytą Górniak utwór ,,Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej, po czym zdecydowała, że właśnie Edyta zostanie jej trenerką muzyczną. Roksana przez każdy etap programu przeszła jak burza, a zachwyty nad jej głosem i techniką nie gasły. Doszła do finału i zwyciężyła, tym samym wygrywając 40 tysięcy złotych oraz szansę na podpisanie kontraktu z Uniwersal Music Polska.

W The Voice Kids występowała także reprezentantka Sądecczyzny Wiktoria Tracz oraz Karolina Szczurowska z Limanowszczyzny. Mimo, iż nie udało im wejść się do finału, to obie poza programem z powodzeniem kontynuują swoją karierę muzyczną.

https://www.youtube.com/watch?v=31jYCtSBB1s

Kilka słów o nastolatce z Jasła

Roksana już jako kilkulatka ćwiczyła gimnastykę akrobatyczną w Rzeszowie. Trenowała także taniec towarzyski w studio tańca ,,Podkarpacie”. Odnosiła wiele sukcesów w tej dziedzinie. Później trafiła do sekcji judo i właśnie na sportowym obozie zagranicznym ujawnił się jej talent wokalny. Miała wówczas 8 lat.

 – Moja przygoda ze śpiewaniem zaczęła się bardzo nietypowo, bo na obozie judo w Chorwacji, na konkursie karaoke zaśpiewałam piosenkę ,,My cyganie” i wszystkim to się podobało. Dostałam mnóstwo pochlebnych opinii. Wróciłam do domu, zaprezentowałam utwór mamie i takim sposobem trafiłam do jasielskiego domu kultury – przyznała w jednym z wywiadów.

W 2015 roku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Skowroneczek” w Nowym Sączu, Międzynarodowym Festiwalu ,,Orfeusz” w Lido di Jesolo  oraz w wielu innych. Rok później zwyciężyła na 24 Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla dzieci i młodzieży w Bułgarii, wykonując piosenkę Beyoncé ,,Listen”. W 2017 roku kolejny raz powróciła  do Nowego Sącza i ponownie zdobyła I nagrodę. Wówczas zaśpiewała utwory: ,,Aniele mych pradziadów”, „Pani Fatimska”.  Poniżej film z występu.