Gorlice: już wkrótce spotkanie z Andrzejem Stasiukiem!

Już niebawem w Gorlicach w trakcie Festiwalu „4 Strony Karpat” dojdzie do spotkania z prozaikiem, poetą, dramaturgiem, publicystą i wydawcą Andrzejem Stasiukiem.

Renault2

"Kto z Was ma już nową płytę Stasiuka i Haydamaków? Było o niej głośno w całej Polsce, a już niebawem ten nietuzinkowy projekt zagra swój pierwszy koncert!" - można przeczytać na stronie Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Spotkanie autorskie z artystami i wydawcą albumu (jeden z utworów w tym miejscu) odbędzie się w namiocie festiwalowym w sobotę 28 kwietnia o godz. 15.

Warto wiedzieć, że na jednej ze stron albumu znaleźć można stronę promującą Gorlice wraz ze zdjęciem rynku i tekstem zaczynającym się od słów „Ach moje Gorlice, moja brama na wschód do innego świata..."

- Płyta "Mickiewicz – Stasiuk – Haydamaky" swoją premierę miała 26 stycznia br. i dostępna jest w dużych sklepach stacjonarnych i internetowych - m.in. w empiku, gadalf.pl czy bonito.pl. Utwór „Stepy akermańskie” znalazł się także na liście przebojów Radiowej Trójki. Elegancki digibook zawiera krążek i mini książeczkę z tekstami utworów oraz tekstem o naszym Mieście Światła! Projekt "Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaki" będzie gwiazdą pierwszego dnia festiwalu "4 Strony Karpat". Podczas dwóch dni z muzyką folkową na gorlickim Rynku zagrają także: Legend of Kazimierz, Balkanscream, Tołhaje, Sarakina Balkan Band, Chłopcy Kontra Basia i Sokół Orkestar. Na najnowszej płycie Stasiuka i Haydamaków znalazło się 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza, w większości są to sonety pochodzące ze zbioru "Sonety krymskie". Płytę otwierają "Stepy akermańskie" – informuje Urząd Miejski.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.