Karate. Tata walczył razem z 5-letnim synkiem

Karatecy Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate wzięli udział w XX Mistrzostwach Polski Karate Shorin Ryu i Okinawa Kobudo, które w połowie kwietnia rozegrano w Warszawie.

wsb3

Sądeczanie w stolicy pokazali się ze wspaniałej strony zdobywając 9 medali, w tym pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy!

Nie spodziewałem się aż takiego sukcesu – przyznaje trener Tomasz Zając (6 dan karate, 2 dan kobudo), który do spółki z Danutą Tobiasz wystawił 12-osobową reprezentację.

Nowosądecki Klub Okinawa Karate miał powody do jeszcze większej radości, bowiem wśród 23 klubów znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw kraju (startowało 275 zawodników).

Na macie nasz klub reprezentowali 5-letni Antek i jego 40-letni tata. Obydwaj wystąpili na jednych zawodach. To było coś wyjątkowego. Tato mógł się w końcu przekonać jak zmienia się punkt widzenia, gdy trzeba pokazać swoje umiejętności przed widownią, sędziami. Takim występem często można pokonać nieśmiałość, stres. Zdobycie medalu jest wielkim sukcesem, ale dla nas w Okinawie to element dodatkowy. Również ci, którzy musieli pogodzić się z porażką maję lekcję motywacji na przyszłość. To taki fundament do budowania wartości, by nie załamywać się po chwilowych niepowodzeniach. Karate to taka szkoła życia – dodaje trener Zając.

Nasz reprezentant Kuba Maślanka miał w swojej kategorii 47 rywali a mimo to wygrał. Sport buduje piramidę, gdzie jedna osoba jest na szczycie, a wszyscy chcą tam wejść, wdrapać się. My chcemy, by zawody były przede wszystkim miejscem spotkań dzieci z różnych klubów, zobaczenia jak walczą inni, wspólnych treningów i okazją do zawarcia przyjaźni. Tutaj nie chodzi tylko o sport. Walczymy sami ze sobą, to lekcja na przyszłość na życie – podsumowuje Tomasz Zając.

Karatecy Okinawy, którzy zdobyli medale: Julia Maślanka – I miejsce kata młodzicy młodsi; Bartosz Tokarczyk – I miejsce kata młodzicy; Jakub Maślanka – I miejsce kata młodzicy starsi; Tomasz Janczyk – II Miejsce kata juniorzy młodsi; Marcel Piekarz – I miejsce kata juniorzy; Kewin Słaby – I miejsce kata juniorzy starsi; Wiktoria Zielińska i Marcel Piekarz – II miejsce shuyo waza kumite; Marcin Piekarczyk – I miejsce kata seniorzy starsi Dan; Marcin Piekarczyk – III miejsce kata kobudo kyu.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum Okinawa

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]