Święta na sądeckich drogach bezpieczniejsze niż w ubiegłym roku

Choć w ubiegłym tygodniu wielokrotnie informowaliśmy o kolizjach i wypadkach, okazuje się, że święta na sądeckich drogach były bezpieczniejsze niż w roku 2018.

wsb3

Podczas policyjnych działań, które trwały od 24 do 29 grudnia 2019 roku, na drogach Sądecczyzny miało miejsce 40 zdarzeń. Doszło do 37 kolizji oraz 3 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Tym samym zarówno zanotowanych zdarzeń drogowych, jak i osób rannych było mniej niż w roku wcześniejszym.

Jak informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu, do wypadków (zdarzeń drogowych, których skutkiem były obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności jakiegoś narządu lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni) doszło: 24 grudnia w Grybowie, 25 grudnia w Małej Wsi, a 27 grudnia w Nowym Sączu, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Prażmowskiego.

Najwięcej kolizji, czyli zdarzeń bez poważniejszych obrażeń ciała żadnego z uczestników, miało miejsce w Wigilię oraz 27 grudnia – odpowiednio 7 i 13.

W okresie świątecznym policjanci zatrzymali sześciu kierowców jadących pod wpływem alkoholu.

– Mimo zakończenia działań ukierunkowanych na zabezpieczenie okresu świąt, w dalszym ciągu nad bezpieczeństwem podróżnych na Sądecczyźnie czuwa wielu policjantów z terenu miasta i powiatu, dbając o to, by kierowcy bezpiecznie i bezkolizyjnie mogli wkroczyć w nowy 2020 rok – zapewnia asp. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Warto przypomnieć, że choć świąteczne dni były dość bezpieczne dla kierowców i pieszych, to jednak przed samymi świętami na drogach naszego regionu doszło do dwóch śmiertelnych wypadków: w Cieniawie i w Nowym Sączu, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. KMP w Nowym Sączu

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]