"Gliniarze" na nartach rozpoczęli patrole na beskidzkich stokach

Od wczoraj na sześciu stokach w Krynicy, Tyliczu, Wierchomli i Rytrze pełnią "narciarską" służbę sądeccy policjanci. 1 i 5 stycznia pojawią się na zmianę na czterech stokach w Krynicy-Zdroju i Tyliczu, natomiast 4 i 6 stycznia będą pełnić służbę na stoku w Wierchomli i w Rytrze. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, narciarskie patrole funkcjonariuszy Policji będą kontynuowane w okresie ferii zimowych.

Renault2

Funkcjonariusze będą pełnić służbę na stoku i na terenie do niego przyległym, wraz z parkingiem i bazą gastronomiczną znajdującą się w rejonie stacji narciarskiej. Ich głównym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa oraz ochrona życia i zdrowia narciarzy - zapobieganie bójkom i kradzieżom, szczególnie sprzętu narciarskiego.

"Niestety do kradzieży na stokach i w ich rejonie dochodzi często z nieuwagi samych poszkodowanych. Narciarze schodząc ze stoku by zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z toalety w lokalu gastronomicznym, zostawiają narty czy inny sprzęt narciarski przed lokalem bez żadnej opieki. Nie proszą nikogo o jego pilnowanie, jak również nie umieszczają w lokalu w miejscu do tego wyznaczonym. Takie sytuacje prowokują złodziei do działania, dlatego też już sama obecność policjantów na stoku działa prewencyjnie, ponieważ złodziej, który zamierza wykorzystać taką sytuację, nie odważy się na kradzież pod czujnym okiem funkcjonariuszy" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Policjanci będą też wyciągać konsekwencje wobec osób jeżdżących na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Za takie przewinienie ustawodawca przewidział karę grzywny (zgodnie z treścią art. 24 kodeksu wykroczeń od 20 zł do 5 tys. zł).

Potrzebujesz pomocy na stoku? 

Dzwoń pod  numer alarmowy 112 lub kontaktuj się z ratownikami GOPR

pod nr tel. 985 lub 601 100 300.

Zdjęcia: Komisariat Policji w Krynicy-Zdroju

Nowy Sącz powitał 2020 rok

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.