Św. Kinga daje im wzór do naśladowania

Św. Kinga daje im wzór do naśladowania

W dniu wydania tego numeru „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” na coroczne święto swojej patronki św. Kingi do Starego Sącza przybędą samorządowcy z całej Małopolski. Oczywiście ze względu na pandemię Małopolski Dzień Samorządu Terytorialnego będzie mieć zdecydowanie skromniejszy charakter.

Po mszy w klasztorze sióstr klarysek, której będzie przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, w Diecezjalnym Centrum Pielgrzyma odbędą się główne uroczystości. W programie przewidziano m.in. wykład ks. prof. Jacka Urbana, dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Samorządowcy staną też do wspólnej fotografii pod Ołtarzem Papieskim. Gospodarzem uroczystości, współorganizowanych przez Stary Sącz, będzie marszałek Witold Kozłowski.

Nasza patronka, daje nam ─ samorządowcom ─ bardzo czytelny wzór do naśladowania. To nakaz, żeby zawsze kierować się dobrem współmieszkańców, współobywateli, dobrem tych wspólnot, którymi z mocy wyborów zarządzamy. To także nakaz, żeby nigdy nie lekceważyć i nie tracić z oczu potrzeb, trosk i bolączek tych, w imieniu których kierujemy sprawami gmin, powiatów i województwmówił marszałek Kozłowski podczas uroczystości przed dwoma laty.

Tradycją święta małopolskich samorządowców stało się także wyróżnianie osób szczególnie zasłużonych dla regionu Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski. Jest to odznaczenie wzorowane na krzyżu, stojącym na Giewoncie, i na słowach Ojca św., skierowanych podczas mszy świętej 6 czerwca 1997 r. do górali: „Na Was zawsze można liczyć”. Tegorocznych laureatów poznamy po godz. 13. w trakcie oficjalnych uroczystości.

Dzień Samorządu Terytorialnego przypada co roku na 27 maja. Jego celem jest upamiętnienie pierwszych, w pełni wolnych wyborów samorządowych do rad gmin i miast z 27 maja 1990 roku, które dały początek powstaniu lokalnych i demokratycznych samorządów.

Zdjęcie archiwalne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.