Studenci sądeckiej PWSZ studiować będą zdalnie. Terminy sesji na razie nie zagrożone

Do 25 marca zajęcia w bezpośrednim kontakcie z nauczycielami akademickimi (ćwiczenia i wykłady) na sądeckiej PWSZ będą odwołane. Mimo to, studenci będą mogli studiować zdalnie. Efekty kształcenia będące w obszarze wiedzy i umiejętności będą realizowane on-line. Dzięki temu na razie terminy sesji nie są zagrożone.

PROTEUSSMARZ

-Wykładowcy będą kontaktować się ze studentami wykorzystując metody nowoczesnej komunikacji czyli metody informatyczne. Dziś do nauczycieli akademickich trafił komunikat wskazujący z jakich narzędzi mogą korzystać. Mamy do dyspozycji wirtualny dziekanat. Uczelnia na prowadzenie zajęć on-line mimo zaistniałej sytuacji jest bardzo dobrze przygotowana - mówi Tomasz Zacłona, rzecznik prasowy i wykładowca PWSZ.

Jak dodaje - kluczowe jest, aby nie przerywać procesu dydaktycznego i nie pogarszać jakości kształcenia oraz aby studenci mogli w normalnych terminach przystąpić do sesji egzaminacyjnej.

-Kształcenie będzie prowadzone w formie wykładów, prezentacji, materiałów źródłowych, case study czy ćwiczeń. Z całą pewnością jest to utrudnienie dla studentów, ale w obecnej sytuacji jesteśmy w stanie przekazywać wiedzę na odległość i zapewnić efekty kształcenia, które są przewidziane w programach  dla poszczególnych kierunków- informuje Zacłona.

Jak zapewnił, nie jest to nowość, bo w ten sposób - przy pomocy darmowych platform - nauczyciele kontaktowali się już ze studentami.

Czytaj też:

ŻERUJĄ NA STRACHU LUDZI. OFERUJĄ HERBATY I AMULETY CHRONIĄCE PRZED KORONAWIRUSEM

DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY NA CZAS ZAMKNIĘCIA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI. ZUS UDOSTĘPNIŁ WNIOSEK

NOWY SĄCZ: MIASTO INFORMUJE, JAK BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ SĄDECKIE SZKOŁY

EGZAMINY NA PRAWO JAZDY ODWOŁANE. MORD WYDAJE OŚWIADCZENIE

WIRUS PANIKI BARDZIEJ ZARAŹLIWY NIŻ COVID-19

 

 

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.