Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza dzieciaki na ferie pełne przygód

Radosne i niecierpliwe odliczanie dni do ferii już "dzieje się" w niejednym domu. Czas najwyższy zrobić przymiarki co począć z czasem wolnym od nauki, aby rodzice nie musieli się w ferie martwić, a dzieci - aby nie musiały się nudzić. Nasi przyjaciele z sądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda mają podpowiedź: zapraszają do rezerwacji ostatnich wolnych miejsc na organizowanym przez nich zimowisku.

wsb3

Permenentna pięciodniowa (lub dziesięciodniowa) przygoda będzie miała w tym roku dwa rozdania: pierwsze w dniach 27 - 31 stycznia 2020 i drugie od 3 do 7 lutego. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7.00 - 17.00. Bazą dla zimowiska będą dwie sądeckie szkoły: "siódemka" (ul. Grota-Roweckiego 15) oraz "osiemnastka" (ul. Broniewskiego 5).

- Codziennie zapewniamy dzieciakom mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu oraz zajęć tematycznych. Będą między innymi wycieczki autokarowe do Bochni ze zwiedzaniem kopalni soli oraz do Regietowskiej stadniny koni huculskich, będzie kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbasek przy schroniskowym ognisku, wypady na lodowisko, do parku trampolin, do kina, obserwatorium astronomicznego, warsztaty aktorskie, zajęcia sportowe, plastyczne i animacyjne. Każdy dzień zaczynamy i kończymy wyświetlaną bajką, grami planszowymi lub malowaniem. Uczestnicy zimowiska mają zapewnione dwa posiłki dziennie: drugie śniadanie i dwudaniowy obiad - informują organizatorzy.

Rezerwacja miejsc i zgłoszenie uczestników w wieku 6-11 lat na oba turnusy (jest jeszcze możliwość zapisania jednego dziecka na pełne 10 dni zimowiska) możliwe są w trybie online za pośrednictwem poniższego formularza:

 Rezerwacja miejsca - formularz online >> 

UWAGA!  ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

O szczegóły można pytać pod numerem telefonu: 18 44 11 994  (pon.-pt. 8:00-16:00), lub szukać ich na stronie internetowej Sursum Corda [TUTAJ]

Poniżej szczegółowy program zimowisk:

 turnus pt. "Filmowa przygoda "

I tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 7 
II tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 18

PONIEDZ.  |  W drodze do Hollywood – czyli jak powstało kino? Zanim w Stanach Zjednoczonych  i Hollywood narodził się przemysł filmowy, przez wieki próbowano zbudować urządzenia, które umożliwiłyby zapisywanie obrazów. Podczas warsztatów dowiemy się, jak działają aparaty fotograficzne i skonstruujemy urządzenie zwane camerą obscura, które było ich prototypem. Będziemy także oglądać pierwsze fotografie i niemy filmy stworzony przez pionierów kina.

WTOREK  |  Film i dźwięk – wyruszymy do kina na seans filmowy, zajmiemy się językiem jakim mówi do nas film. Podczas warsztatów będziemy też tworzyć kostiumy z materiałów ekologicznych, poćwiczymy charakteryzację, poznamy techniki projektowania i przygotowywania scenografii.

ŚRODA  |  Filmowe historie Wycieczka autokarowa do Bochni:  zwiedzanie kopalni soli i poznanie jej historia będzie dla nas super okazją do stworzenia scenariusza, który jest podstawą dobrego filmu. Podczas zajęć dla młodych scenarzystów dowiemy się jak ciekawie opowiadać historie z pomocą słów, dźwięków i obrazu oraz w jakie ramy gatunkowe można ująć filmową historię.

CZWARTEK | Film i obraz - okiem kamery dowiemy się jak wygląda praca po dwóch stronach kamery ? Podczas spotkania z operatorem w prawdziwym studio telewizyjnym dowiemy się czym jest kadrowanie oraz jak za pomocą kadrowania i perspektywy można oddziaływać na widza. W tym dniu wybierzemy się również na lodowisko.

PIĄTEK | Film i Aktor - zmierzymy się z rolą aktora – podczas warsztatów wykonamy proste zadania aktorskie, sprawdzimy co jest najważniejsze w tworzeniu filmowej postaci i dlaczego w pracy aktora niezbędna jest wyobraźnia.

 turnus pt. "Kosmiczna przygoda"

I tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 18
II tydzień ferii - Szkoła Podstawowa nr 7

PONIEDZ. – Kolorowy wszechświat - podczas naszej kosmicznej podróży, wybierzemy się na warsztaty do Planetarium w Chełmcu, zapoznamy się z takimi pojęciami, jak gwiazdy i planety, czarna dziura, Droga Mleczna, atmosfera oraz teleskop. Podczas interaktywnej gry nauczymy się rozpoznawać widoczne na naszym niebie gwiazdozbiory. Przygotujemy też makietę Układu Słonecznego.

WTOREK – Kim jest astronauta, na czym polega praca astronauty? - dowiemy się, jak zbudowany jest statek kosmiczny i kombinezon astronauty. Odpowiemy również na pytania: jak umyć zęby w kosmosie, co astronauci jedzą oraz jak biorą prysznic podczas pobytu na statku kosmicznym. Podczas zajęć plastycznych wykonamy trójwymiarowy model rakiety. Popołudnie spędzimy w parku trampolin, ćwicząc równowagę, podobnie jak astronauci w kosmosie.

ŚRODA – Wielcy odkrywcy – będzie wyprawa do kina oraz poznawanie wybitnych uczonych astronautów i fizyków, ich wielkich odkryć i dokonań. Aby lepiej zrozumieć ich wynalazki - przeprowadzimy eksperyment z zaćmieniem Słońca. Poszukamy również odpowiedzi na wiele pytań, np. czy meteory i czarna dziura mogły przyczynić się do wymarcia dinozaurów?

CZWARTEK – Bajkowe opowieści - zapraszamy na pokład rakiety pilota Pirxa, aby towarzyszyć bohaterowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy, czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. Spróbujemy również testu sprawnościowego na kosmonautę, poznamy dziwne zabawy mieszkańców Księżyca. Pilot Pirx zaprosi nas również na ekscytującą wyprawę, wycieczkę autokarową do Regietowa/Gładyszowa, gdzie czeka na nas zwiedzanie stadniny koni huculskich, kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbaski przy schroniskowym ognisku.

PIĄTEK – W świecie innych galaktyk - w tym dniu odpowiemy sobie na pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie? Jeśli nie, to jak mogłoby wyglądać życie w innych galaktykach? Podczas zajęć stworzymy własne koncepcje innych planet oraz ulepimy ich mieszkańców z masy solnej.

 

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.