Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza dzieciaki na ferie pełne przygód

Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza dzieciaki na ferie pełne przygód

Radosne i niecierpliwe odliczanie dni do ferii już „dzieje się” w niejednym domu. Czas najwyższy zrobić przymiarki co począć z czasem wolnym od nauki, aby rodzice nie musieli się w ferie martwić, a dzieci – aby nie musiały się nudzić. Nasi przyjaciele z sądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda mają podpowiedź: zapraszają do rezerwacji ostatnich wolnych miejsc na organizowanym przez nich zimowisku.

Permenentna pięciodniowa (lub dziesięciodniowa) przygoda będzie miała w tym roku dwa rozdania: pierwsze w dniach 27 – 31 stycznia 2020 i drugie od 3 do 7 lutego. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do piątku, w godzinach: 7.00 – 17.00. Bazą dla zimowiska będą dwie sądeckie szkoły: „siódemka” (ul. Grota-Roweckiego 15) oraz „osiemnastka” (ul. Broniewskiego 5).

Codziennie zapewniamy dzieciakom mnóstwo ruchu, zabaw, śmiechu oraz zajęć tematycznych. Będą między innymi wycieczki autokarowe do Bochni ze zwiedzaniem kopalni soli oraz do Regietowskiej stadniny koni huculskich, będzie kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbasek przy schroniskowym ognisku, wypady na lodowisko, do parku trampolin, do kina, obserwatorium astronomicznego, warsztaty aktorskie, zajęcia sportowe, plastyczne i animacyjne. Każdy dzień zaczynamy i kończymy wyświetlaną bajką, grami planszowymi lub malowaniem. Uczestnicy zimowiska mają zapewnione dwa posiłki dziennie: drugie śniadanie i dwudaniowy obiad – informują organizatorzy.

Rezerwacja miejsc i zgłoszenie uczestników w wieku 6-11 lat na oba turnusy (jest jeszcze możliwość zapisania jednego dziecka na pełne 10 dni zimowiska) możliwe są w trybie online za pośrednictwem poniższego formularza:

 Rezerwacja miejsca – formularz online >> 

UWAGA!  ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

O szczegóły można pytać pod numerem telefonu: 18 44 11 994  (pon.-pt. 8:00-16:00), lub szukać ich na stronie internetowej Sursum Corda [TUTAJ]

Poniżej szczegółowy program zimowisk:

 turnus pt. „Filmowa przygoda „

I tydzień ferii – Szkoła Podstawowa nr 7 
II tydzień ferii – Szkoła Podstawowa nr 18

PONIEDZ.  |  W drodze do Hollywood – czyli jak powstało kino? Zanim w Stanach Zjednoczonych  i Hollywood narodził się przemysł filmowy, przez wieki próbowano zbudować urządzenia, które umożliwiłyby zapisywanie obrazów. Podczas warsztatów dowiemy się, jak działają aparaty fotograficzne i skonstruujemy urządzenie zwane camerą obscura, które było ich prototypem. Będziemy także oglądać pierwsze fotografie i niemy filmy stworzony przez pionierów kina.

WTOREK  |  Film i dźwięk – wyruszymy do kina na seans filmowy, zajmiemy się językiem jakim mówi do nas film. Podczas warsztatów będziemy też tworzyć kostiumy z materiałów ekologicznych, poćwiczymy charakteryzację, poznamy techniki projektowania i przygotowywania scenografii.

ŚRODA  |  Filmowe historie – Wycieczka autokarowa do Bochni:  zwiedzanie kopalni soli i poznanie jej historia będzie dla nas super okazją do stworzenia scenariusza, który jest podstawą dobrego filmu. Podczas zajęć dla młodych scenarzystów dowiemy się jak ciekawie opowiadać historie z pomocą słów, dźwięków i obrazu oraz w jakie ramy gatunkowe można ująć filmową historię.

CZWARTEK | Film i obraz – okiem kamery dowiemy się jak wygląda praca po dwóch stronach kamery ? Podczas spotkania z operatorem w prawdziwym studio telewizyjnym dowiemy się czym jest kadrowanie oraz jak za pomocą kadrowania i perspektywy można oddziaływać na widza. W tym dniu wybierzemy się również na lodowisko.

PIĄTEK | Film i Aktor – zmierzymy się z rolą aktora – podczas warsztatów wykonamy proste zadania aktorskie, sprawdzimy co jest najważniejsze w tworzeniu filmowej postaci i dlaczego w pracy aktora niezbędna jest wyobraźnia.

 turnus pt. „Kosmiczna przygoda”

I tydzień ferii – Szkoła Podstawowa nr 18
II tydzień ferii – Szkoła Podstawowa nr 7

PONIEDZ. – Kolorowy wszechświat – podczas naszej kosmicznej podróży, wybierzemy się na warsztaty do Planetarium w Chełmcu, zapoznamy się z takimi pojęciami, jak gwiazdy i planety, czarna dziura, Droga Mleczna, atmosfera oraz teleskop. Podczas interaktywnej gry nauczymy się rozpoznawać widoczne na naszym niebie gwiazdozbiory. Przygotujemy też makietę Układu Słonecznego.

WTOREK – Kim jest astronauta, na czym polega praca astronauty? – dowiemy się, jak zbudowany jest statek kosmiczny i kombinezon astronauty. Odpowiemy również na pytania: jak umyć zęby w kosmosie, co astronauci jedzą oraz jak biorą prysznic podczas pobytu na statku kosmicznym. Podczas zajęć plastycznych wykonamy trójwymiarowy model rakiety. Popołudnie spędzimy w parku trampolin, ćwicząc równowagę, podobnie jak astronauci w kosmosie.

ŚRODA – Wielcy odkrywcy – będzie wyprawa do kina oraz poznawanie wybitnych uczonych astronautów i fizyków, ich wielkich odkryć i dokonań. Aby lepiej zrozumieć ich wynalazki – przeprowadzimy eksperyment z zaćmieniem Słońca. Poszukamy również odpowiedzi na wiele pytań, np. czy meteory i czarna dziura mogły przyczynić się do wymarcia dinozaurów?

CZWARTEK – Bajkowe opowieści – zapraszamy na pokład rakiety pilota Pirxa, aby towarzyszyć bohaterowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy, czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. Spróbujemy również testu sprawnościowego na kosmonautę, poznamy dziwne zabawy mieszkańców Księżyca. Pilot Pirx zaprosi nas również na ekscytującą wyprawę, wycieczkę autokarową do Regietowa/Gładyszowa, gdzie czeka na nas zwiedzanie stadniny koni huculskich, kulig w zaprzęgach na dużych saniach oraz pieczenie kiełbaski przy schroniskowym ognisku.

PIĄTEK – W świecie innych galaktyk – w tym dniu odpowiemy sobie na pytanie czy jesteśmy sami we wszechświecie? Jeśli nie, to jak mogłoby wyglądać życie w innych galaktykach? Podczas zajęć stworzymy własne koncepcje innych planet oraz ulepimy ich mieszkańców z masy solnej.

 

Reklama