Koniec poszukiwań zaginionego Józefa z Kąclowej. Policja prosi o pomoc

Po godzinie 16 decyzją policji zakończono poszukiwania 83-letniego Józefa Radziaka z Kąclowej. Mimo, iż w akcji brało udział 42 strażaków, 22 policjantów, 18 ratowników krynickiego GOPR-u, 10 osób ze służb leśnych, 7 druhów z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, kilkunastu mieszkańców okolicznych miejscowości, a także pies tropiący i śmigłowiec KWP Kraków, nie udało się odnaleźć mężczyzny. Nie natrafiono również na żaden jego ślad. 

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy 2 stycznia w godzinach 14-16 przejeżdżali przez Binczarową i mieli włączony wideorejestrator w samochodzie. Każda informacja może pomóc w ustaleniu, co się stało z mężczyzną.

– Działania straży pożarnej polegały na stworzeniu wspólnych patroli: strażak, policjant, ratownik GOPR, wyznaczeniu ogólnego kierunku prowadzenia poszukiwań Binczarowa – Kąclowa. Akcja prowadzona była przez: śmigłowiec policyjny, patrole piesze, zorganizowane oraz przewodników z psami ratowniczymi. Do poszukiwań przyłączyli się mieszkańcy miejscowości, wyposażeni w prywatny sprzęt: motocykle, samochody terenowe. Na polecenie policji wszystkie siły i środki zakończyły działania. Nie znaleziono osoby poszukiwanej – wyjaśnia Naczelnik Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego bryg. mgr inż. Marian Marszałek.

Poszukiwania trwały od wczoraj (2 stycznia), od godziny 19 do 1.42 w nocy i zostały wznowione dzisiaj o godzinie 8. Podczas działań służby przeczesały dokładnie ponad 15 hektarów m.in. teren Binczarowej i Kąclowej, górę Modyniankę i Jaworze. Niestety bezskutecznie. Ostatni raz mężczyzna był widziany przy sklepie w miejscowości Binczarowa wczoraj (2 stycznia) około południa. Wcześniej przyjechał do miejscowego mechanika i zostawił u niego swój samochód, zapłacił również ,,z góry” za zleconą naprawę. Około godziny 19 służby ratunkowe zostały wezwane do poszukiwań w miejscowości Binczarowa (gm. Grybów).

Dzisiaj do akcji dołączył śmigłowiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który z powietrza przeczesywał teren. W działaniach brali udział policjanci z Nowego Sącza, Grybowa, pies tropiący, strażacy PSP z Nowego Sącza oraz OSP: Kąclowa, Binczarowa, Ptaszkowa, Florynka i krynicki GOPR. O godzinie 16.27 zakończono działania.

Przypominamy, 83-letni Józef porusza się o lasce. W dniu zaginięcia był ubrany w materiałowe spodnie, ciemną kurtkę przejściową i flanelową koszulę w kratkę. Ma około 190 cm wzrostu, włosy krótkie, jasne, szczupłą budowę ciała.

Ktokolwiek posiada informacje dotyczące zaginionego jest proszony o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub kontakt telefoniczny: numer alarmowy 112 lub 18 445 03 77.

Fot. NN/
OSP Binczarowa/

OSP Ptaszkowa/
OSP Florynka/
OSP Kąclowa/
KMP Nowy Sącz/
Grupa krynicka GOPR

Do akcji poszukiwawczej 83-letniego Józefa Radziaka włączono śmigłowiec policyjny

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.