Sterroryzował kierowcę autobusu. Ten szukając pomocy, jechał pod prąd

Sterroryzował kierowcę autobusu. Ten szukając pomocy, jechał pod prąd

Zakrwawiony kierowca autobusu jechał pod prąd, by wymusić zatrzymanie pojazdu Służby Zdrowia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Jak się okazało, kierowca został sterroryzowany przez pijanego pasażera, który chciał doprowadzić do zatrzymania autobusu w niedozwolonym miejscu.

Zespół z KOSG składający się z funkcjonariusza i pielęgniarki jechał na szkolenie młodzieży szkolnej, dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

– W miejscowości Sienna (gm. Gródek nad Dunajcem) nagle z przeciwległego pasa drogi – wielokrotnie używając sygnałów świetlnych – w stronę pojazdu służbowego Straży Granicznej zjechał autobus. Jadąc pod prąd, wymusił gwałtowne zatrzymanie oznakowanego samochodu. Z autobusu wybiegł zdenerwowany i zakrwawiony kierowca, prosząc o udzielenie pomocy, a także o podjęcie interwencji wobec agresywnego pasażera – relacjonuje mł. chor. SG Michał Tokarczyk.

Próba przejęcia kontroli nad autobusem

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji: ustalili fakty, obezwładnili sprawcę zdarzenia i udaremnili jego ucieczkę, pozostając w autokarze do momentu przybycia Policji.

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, nietrzeźwy usiłował zatrzymać pojazd w miejscu niedozwolonym i napadł na kierowcę.

– Awanturujący się podróżny próbował przejąć kontrolę nad autobusem, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia i życia kilkunastu pasażerów autobusu, poruszającego się na krótkich, krętych i stromych odcinkach drogi, wzdłuż licznych nierówności terenowych – wyjaśnia mł. chor. SG Michał Tokarczyk.

Wkrótce policja przejęła awanturnika i zabrała radiowozem na komendę.

Jak informuje Tokarczyk,  udzielono policji informacji o szczegółach zdarzenia, a dzielna ekipa ze Służby Zdrowia KOSG udała się w drogę powrotną do Nowego Sącza.

Okazuje się, że funkcjonariusz KOSG, który pomagał sterroryzowanemu kierowcy, w ubiegłym roku, w czasie wolnym od zajęć służbowych, uratował życie nieoddychającemu, starszemu mężczyźnie.

Źródło: KOSG

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.